"Złotopolscy". Agnieszka Sitek, czyli serialowa Weronika Złotopolska. Co się stało z dawną gwiazdą TVP? [GALERIA]

Agnieszka Sitek miała potencjał by stać się prawdziwą gwiazdą. Dziś niewielu już o niej pamięta, ale jak głosi plotka - na jej własne życzenie. W jakich produkcjach zagrała Agnieszka Sitek? Co robi i jak wygląda obecnie Weronika z serialu "Złotopolscy"? Sprawdźcie!

Multimedia

Agnieszka Sitek urodziła się 8 lipca 1973 r. w Łodzi. W 1996 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i zaraz po serii spektaklów teatralnych, udało się jej zdobyć rolę w serialu "Złotopolscy" - drugiej po "Klanie" oryginalnej telenoweli TVP. Serial opowiadający historię rodu Złotopolskich miał otworzyć jej drzwi do wielkiej kariery, ale tak się jednak nie stało. Dziś niewielu już pamięta o Agnieszce Sitek, ale jak głosi plotka — na jej własne życzenie. Podobno wysyłała do prasy listy z żądaniami, aby nie publikowano na jej temat żadnych informacji.

Ofiara zamachu

Początkowo Weronika była związana z Mirkiem Gabrielem, stryjecznym bratem Waldka i Kacpra. Para wychowywała bliźniaki: Antosia (Radosław Gelber) i Oleńkę (Gabriela Gelber). Weronika po rozwodzie wyszła jednak za Waldemara Złotopolskiego. Jeszcze przed ślubem dziewczyna przeżyła ciężki atak załamania nerwowego i z ulicy — razem z dziećmi w wózku — została zabrana do kliniki psychiatrycznej. Babcia Eleonora w jednym z odcinków sugerowała, że Weronika odziedziczyła chorobę psychiczną po matce. Ukochana Waldka imała się w życiu różnych zajęć, ale zapamiętaliśmy ją przede wszystkim jako fotografkę. W 370. odcinku "Złotopolskich" kobieta postanowiła wyjechać do USA i już stamtąd nie wróciła. Żona Waldka zginęła w zamachu na World Trade Center 11 września 2001. W 415. odcinku pt. "Anatema" postać, w którą wcielała się Agnieszka Sitek, zostaje uznana za zaginioną.

Dlaczego twórcy "Złotopolskich" zdecydowali się uśmiercić Weronikę? Prasa rozpisywała się o konflikcie Agnieszki Sitek z członkami ekipy. Aktorka sugerowała z kolei w wywiadach, że musiała poprawiać w serialu słabe dialogi.

Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś "życzliwy" zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało – opowiadała w "Życiu na gorąco" aktorka.

"Złotopolscy", czyli gwiazdor ze Złotopolic i jego rodzina. Pamiętacie 1. odcinek i wszystkich bohaterów? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Jak potoczyła się kariera Agnieszki Sitek po "Złotopolskich"? Aktorka ma za sobą kilka udanych występów na dużym ekranie. Zagrała m.in. w "Sztosie" Olafa Lubaszenki oraz czeskim filmie "Zabić Sekala", za który otrzymała Czeskiego Lwa – Nagrodę Czeskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej w kategorii drugoplanowa rola kobieca oraz nominację do Orła w kategorii najlepszą rolę kobiecą. Następnie pojawiła się jeszcze we "Wrotach Europy", "Wiedźminie" i filmie "Chopin. Pragnienie miłości".

Wolę mu poświęcać całe swoje nie tylko zawodowe życie, niż brać udział w wątpliwej jakości przedsięwzięciach telewizyjnych czy filmowych, które nie oddają prawdy o mnie jako człowieku — tak o pracy w teatrze mówiła Agnieszka Sitek.

Potem zniknęła ze świata filmów i seriali na rzecz teatru. W latach 2000–2008 związana była z warszawskim Teatrem Ochoty. W 2009 roku zaangażowała się w powstanie "Teatru tm". W 2013 i 2015 roku wróciła na mały ekran w epizodycznych rolach w serialach "Prawo Agaty" i "Na dobre i na złe".

Jak Agnieszka Sitek zmieniła się na przestrzeni lat? Zobaczcie galerię zdjęć aktorki!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Remiza wiejska na wesele dla bi3dnych (gość)

    Ładne długie nogi, fajna kobieta. Dobrze grała swoje role, była dobrą aktorką.

    16.04.2020 19:25
  • ŻORŻ PONIMIRSKI (gość)

    PIERDOLIŁBYM JĄ

    17.11.2019 21:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×