"Złotopolscy". Agnieszka Sitek nie chciała żyć w blasku fleszy. Jak teraz wygląda ukochana Waldka Złotopolskiego?

Agnieszka Sitek przed laty wcielała się w postać Weroniki w serialu "Złotopolscy". Dziś niewielu o niej pamięta, ale jak głosi plotka — na jej własne życzenie. W jakich produkcjach zagrała Agnieszka Sitek? Co robi i jak obecnie wygląda aktorka, która jakiś czas temu zniknęła z małego ekranu?

Multimedia

Agnieszka Sitek urodziła się 8 lipca 1973 r. w Łodzi. W 1996 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i zaraz po serii teatralnych spektaklów udało się jej zdobyć znaczącą rolę w serialu "Złotopolscy" — drugiej po "Klanie" oryginalnej telenoweli TVP. Serial opowiadający historię rodu Złotopolskich miał otworzyć jej drzwi do wielkiej kariery, ale tak się jednak nie stało. Dlaczego?

Najlepsze polskie seriale z lat 90. Jakie produkcje trafiły na ekrany ponad 20 lat temu?Zobacz więcej

Ofiara zamachu

Początkowo serialowa Weronika była związana z Mirkiem Gabrielem, stryjecznym bratem Waldka i Kacpra. Para doczekała się bliźniąt: Antosia (Radosław Gelber) i Oleńki (Gabriela Gelber). Weronika darzyła jednak uczuciem Waldka Złotopolskiego i po rozwodzie z Mirkiem wyszła za niego za mąż.

Jeszcze przed ślubem dziewczyna przeszła załamanie nerwowe i trafiła do kliniki psychiatrycznej. Babcia Eleonora w jednym z odcinków sugerowała, że Weronika odziedziczyła chorobę psychiczną po matce.

Ukochana Waldka imała się w życiu różnych zajęć, ale zapamiętaliśmy ją przede wszystkim jako fotografkę. W 370. odcinku "Złotopolskich" kobieta postanowiła wyjechać do USA i już nigdy stamtąd nie wróciła. Żona Waldka zginęła w zamachu na World Trade Center 11 września 2001. W 415. odcinku pt. "Anatema" postać, w którą wcielała się Agnieszka Sitek, zostaje uznana za zaginioną.

Andrzej Piaseczny bałamucił Annę Przybylską. Zabraniali im się całować!Zobacz więcej

Weronika z serialu "Złotopolscy". Dlaczego została uśmiercona?

Swego czasu prasa rozpisywała się o konflikcie Agnieszki Sitek z członkami ekipy serialu. Aktorka twierdziła w wywiadach, że musiała poprawiać w serialu słabe dialogi...

Zrezygnowałam z roli po długiej rozmowie z nieżyjącym już Marianem Terleckim, ówczesnym współproducentem serialu. Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś "życzliwy" zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało – opowiadała w "Życiu na gorąco" aktorka.

Potem plotkowano, że Sitek wysyłała do prasy listy z żądaniami, aby nie publikowano na jej temat żadnych informacji. Przeszkadzała jej popularność.

"Złotopolscy", czyli gwiazdor ze Złotopolic i jego rodzina. Pamiętacie 1. odcinek i wszystkich bohaterów? Zobacz więcej

Jak potoczyła się kariera Agnieszki Sitek po "Złotopolskich"? Aktorka ma za sobą kilka udanych występów na dużym ekranie. Zagrała m.in. w "Sztosie" Olafa Lubaszenki oraz czeskim filmie "Zabić Sekala", za rolę w nim otrzymała Czeskiego Lwa – Nagrodę Czeskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej w kategorii drugoplanowa rola kobieca, a także nominację do Orła w kategorii najlepsza rola kobieca. Sitek pojawiła się jeszcze we "Wrotach Europy", "Wiedźminie" i filmie "Chopin. Pragnienie miłości".

Wolę mu poświęcać całe swoje nie tylko zawodowe życie, niż brać udział w wątpliwej jakości przedsięwzięciach telewizyjnych czy filmowych, które nie oddają prawdy o mnie jako człowieku — tak o pracy w teatrze mówiła Agnieszka Sitek.

Agnieszka Sitek zrezygnowała z ról w produkcjach telewizyjnych i poświęciła się pracy w teatrze. W latach 2000–2008 związana była z warszawskim Teatrem Ochoty. Jest współtwórczynią Teatru tm.

Jak Agnieszka Sitek zmieniła się na przestrzeni lat? Zobaczcie galerię zdjęć aktorki. Najnowsze pochodzi z 2020 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Agnieszka Sitek (gość)

  Złotopolscy

  06.08.2021 13:41
 • aseret (gość)

  Blask fleszy jest wpisany w zawód aktora. Nie wiedziała o tym wybierając studia aktorskie?

  25.05.2021 16:02
 • Remiza wiejska na wesele dla bi3dnych (gość)

  Ładne długie nogi, fajna kobieta. Dobrze grała swoje role, była dobrą aktorką.

  16.04.2020 19:25
 • ŻORŻ PONIMIRSKI (gość)

  PIERDOLIŁBYM JĄ

  17.11.2019 21:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×