"Złotopolscy". Andrzej Nejman wspomina rolę Waldka Złotopolskiego! Przed graniem w serialu TVP przestrzegał go... Robin Williams!

"Złotopolscy" to serial, który przeszedł już do historii polskiej telewizji. Produkcja, która na antenie TVP była emitowana w latach 1997-2010, dzisiaj ma status kultowej i wciąż jest w pamięci fanów. Jedną z gwiazd "Złotopolskich" był Andrzej Nejman, czyli dzisiejszy dyrektor Teatru Kwadrat w Warszawie, który wcielał się w postać Waldka Złotopolskiego. Jak wspomina tę rolę?

Multimedia

Andrzej Nejman jest doskonale znany z filmów i seriali. Dziś nie ukrywa, że przyjęcie roli w "Złotopolskich" miało swoje konsekwencje.

Było wiadomo, że może się z tym wiązać później jakiś problem wizerunkowy, my to w Polsce nazywamy "syndromem Janka Kosa". Wiedziałem, że przez wiele lat będę Waldkiem Złotopolskim.

Co ciekawe, przed konsekwencjami przyjęciem roli w długoletniej telenoweli Andrzeja Nejmana przestrzegał sam... Robin Williams! Panowie spotkali się na planie filmu "Jakub kłamca", gdzie Andrzej Nejman był tłumaczem.

Nawet Robin Williams powiedział mi, żebym broń Boże nie robił tego więcej niż 2 lata, bo mogę mieć kłopoty - wspomina.

Anna Przybylska zmarła 7 lat temu. Wspominamy jej najważniejsze roleZobacz więcej

Po "Złotopolskich" przyszedł czas na filmy. Aktor zagrał m.in. w "Poranku kojota", który bił rekordy popularności.

Czasy były brylantowe – wspomina kolega z planu Michał Milowicz. Ja ten film obejrzałem chyba tylko na premierze. Mnóstwo ludzi ogląda go po wielokroć, wielu z nich przysyła mi nawet zdjęcia ekranu ze mną. To bardzo urocze – śmieje się Nejman.

Źródło: UWAGA! TVN/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×