"Złotopolscy". Dwór rodziny Złotopolskich istnieje naprawdę. Kupiła go gwiazda TVP. Przypominamy, jak wyglądała posiadłość

Serial "Złotopolscy" rozsławił miasteczko Złotopolice, ale słynny dwór rodziny Złotopolskich znajduje się w miejscowości oddalonej o ponad godzinę drogi od serialowego miejsca. Dworek istnieje naprawdę, a jego właścicielką jest gwiazda TVP. W galerii przypominamy, jak wyglądała posiadłość serialowej rodziny Złotopolskich.

Multimedia

"Złotopolscy" - kultowa produkcja TVP

Serial "Złotopolscy" to opowieść o dwóch skłóconych od pokoleń gałęziach rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę bliźniaczkę Eleonorę Gabriel. Burzliwe losy ich dzieci i wnuków elektryzowały publiczność od 1997 roku. "Złotopolscy" byli jednym z najdłużej emitowanych seriali produkcji polskiej. Wyraźne spadki oglądalności sprawiły, że TVP zdecydowała się zakończyć produkcję w 2010 roku.

Tak mieszkał serialowy Kozioł! Gdzie znajduje się dom Haliny i Pawła?Zobacz więcej

Dwór Złotopolskich istnieje naprawdę

W rodowej siedzibie Złotopolskich we wsi Złotopolice mieszkał serialowy Dionizy wraz z ukochaną Julią, synem Markiem, jego żoną Barbarą oraz ich synem Waldemarem, który prowadził gospodarstwo. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkali w Warszawie.

Słynny dwór rodziny Złotopolskich istnieje naprawdę - znajduje się w podwarszawskiej wsi Many, oddalonej o nieco ponad godzinę drogi od Złotopolic. Powstał w 1928 roku według projektu Tadeusza Tołwińskiego. Niewielu wie, ale kilka lat temu właścicielką pięknej posiadłości z serialu została Beata Chmielowska-Olech, gwiazda "Teleexpressu". Dziennikarka wraz z mężem odrestaurowała zabytkowy dworek - dziś w Dworze Many organizowane są konferencje oraz imprezy okolicznościowe takie jak śluby i wesela.

W galerii przypominamy, jak wyglądała posiadłość serialowych Złotopolskich, czyli ponad stuletni dworek we wsi Many.

Zobacz galerię

Tych gwiazd serialu już z nami nie ma. Niektórzy odeszli w tragicznych okolicznościachZobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
 • Mqt (gość)

  Dwór istnieje naprawdę tak, został bardzo źle potraktowany remontem i wygląda jak cyganska posiadłość. A zdjęcia z galerii to studio!!!

  22.01.2022 18:03
 • Polok (gość)

  Było się uczyć zazdrosny ciulu czerwony

  21.01.2022 08:56
 • Polak (gość)

  Tylko biedni pracownicy TVP mogą sobie pozwolić na kupno dworku

  19.01.2022 11:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×