"Złotopolscy". Jan Purzycki nie żyje. Twórca serialu o losach rodu Złotopolskich miał 71 lat

Jan Purzycki - scenarzysta serialu "Złotopolscy" nie żyje. O jego śmierci poinformował producent filmów i seriali telewizyjnych, Tadeusz Lampka. Twórca serialu o losach rodu Złotopolskich zmarł w wieku 71 lat.

Multimedia

Jan Purzycki nie żyje

"Złotopolscy" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Produkcja, którą współtworzył Jan Purzycki to piąty (po "Klanie", "Samym Życiu", "Plebanii" i "Na Wspólnej") serial, który przebił granice 1000. odcinków. We wtorek (20.08) media obiegła smutna informacja. Tadeusz Lampka, producent filmów i seriali telewizyjnych poinformował o śmierci scenarzysty serialu "Złotopolscy".

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: „Wielki Szu”, „Piłkarski poker”, „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, „Gracze” oraz serialu telewizyjnego „Złotopolscy”. Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Tadeusz Lampka, Producent.

Zmarł Kazimierz Orzechowski. Aktor i duchowny miał 90 latZobacz więcej

Jan Purzycki urodził się w 1948 roku w Ostródzie. Oprócz pisania scenariuszy do polskich filmów i seriali, był też działaczem społecznym oraz wykładowcą akademickim. Pełnił funkcję wiceprezesa Radiokomitetu oraz szefa TVP (ustąpił z tego stanowiska po miesiącu). Purzycki doradzał też prezydentowi Lechowi Wałęsie. W latach 1990–1992 kierował studiem filmowym „Dom”.

Przypominamy, że 4 sierpnia 2019 roku zmarł Kazimierz Orzechowski, który również związany był z serialem "Złotopolscy".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×