"Złotopolscy". Nie żyje Gustaw Lutkiewicz. Aktor miał 93 lata [ZDJĘCIA]

Zmarł Gustaw Lutkiewicz - aktor znany m.in. z takich seriali jak "Alternatywy 4" czy "Złotopolscy". O śmierci aktora poinformowała jego córka - Katarzyna.

Multimedia

Gustaw Lutkiewicz urodził się w 1924 roku w Kownie. W 1949 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Był aktorem teatralnym, filmowym i serialowym. Występował m.in. w Teatrze Narodowym, Dramatycznym i Powszechnym.

"Złotopolscy", czyli gwiazdor ze Złotopolic i jego rodzina. Pamiętacie 1. odcinek i wszystkich bohaterów? Zobacz więcej

Na swoim koncie ma ponad 100 ról filmowych, zagrał m.in. w "Ewa chce spać", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Ostatnia stacja", "Pan Wołodyjowski", "C.K. Dezerterzy" czy"Ogniem i mieczem" (1999). Zagrał także w wielu serialach, m.in. w "Alternatywy 4", "W Labiryncie", "Ekstradycja 3", czy serialu "Złotopolscy", gdzie wcielał się w postać sklepikarza - Zygmunta Karabasza. Gustaw Lutkiewicz był również cenionym odtwórcą ballad Bułata Okudżawy (m.in. słynna Modlitwa z lat 60.)

W 1994 roku nagrodzony Złotym Mikrofonem za wybitne osiągnięcia w twórczości radiowej. Oprócz tego został wyróżniony Orderem Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Aktor w 2010 roku ogłosił, że z powodu stanu zdrowia, odchodzi na emeryturę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×