"Złotopolscy". To dzięki temu serialowi Anna Przybylska zdobyła sławę! Jak przed laty wyglądała jego obsada? Publikujemy wyjątkowe zdjęcia z planu

"Złotopolscy" to jeden z najbardziej kultowych polskich seriali. Produkcja była przez Polaków uwielbiana przez długie lata, a takich kreacji, jakie stworzyła nieodżałowana Anna Przybylska wręcz się nie zapomina! Jak przed laty wyglądali aktorzy "Złotopolskich"? Sprawdźcie!

Multimedia

W 1997 roku na antenie TVP zadebiutował pilot serialu "Złotopolscy", który startował w konkursie na najlepszą, polską telenowelę rywalizując m.in. z "Klanem". Pomimo przegranej, władze stacji zdecydowały się na dalszą produkcję i już na początku 1998 roku serial wszedł na antenę TVP 2.

Emitowany w latach 1998-2010, doczekał się aż 1121 odcinków cieszył się ogromną sympatią telewidzów, którzy z zapartym tchem śledzili losy serialowej rodziny Złotopolskich i Gabrielów. W stałej obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd, w tym m.in. Henryk Machalica, Alina Janowska, Anna Nehrebecka, Kazimierz Kaczor, Ewa Ziętek, Paweł Wawrzecki, Stanisław Mikulski, Anna Milewska, Leszek Teleszyński, Jerzy Turek i wielu innych.

Kiedyś mieszkał tu Dionizy Złotopolski z rodziną. Dziś słynny dworek wygląda zupełnie inaczejZobacz więcej

Dla aktorów młodego wówczas pokolenia serial stał się trampoliną do dalszej kariery, jak chociażby w przypadku Małgorzaty Sochy, Magdaleny Stużyńskiej, Anny Przybylskiej, Bartłomieja Topy, Anny Dereszowskiej, czy debiutującej na szklanym ekranie, Klaudii Halejcio. Dzięki roli Marylki Baki, policjantki z komisariatu na Dworcu Centralnym, ujawnił się komediowy talent Anny Przybylskiej. Podobnie było w przypadku Bartłomieja Topy, który przez lata wcielał się w Zenka Pereszczako, wiejskiego głupka, bratanka miejscowego organisty i grabarza.

Jeśli chodzi o popularność, to oczywiście dzięki tej roli stałem się rozpoznawalny. Z drugiej jednak strony, wszystkie inne propozycje, które dostawałem, dotyczyły w większości specyficznych postaci - zwykle wioskowych przygłupów. Tak mnie zaszufladkowano - przyznał w jednym z wywiadów.

Grała żonę Waldka Złotopolskiego. Nie chciała żyć w blasku fleszy. Co teraz robi?Zobacz więcej

Dziś aktor gra w ambitnych produkcjach filmowych i telewizyjnych i cieszy się niesłabnącą sympatia publiczności. W "Złotopolskich", jako mała dziewczynka debiutowała Kaludia Halejcio, która dziś jest jedną z najpopularniejszych influencerek w Polsce. Również Małgorzata Socha, czyli serialowa Kate, zawdzięcza "Złotopolskim" szeroką rozpoznawalność.

Żeńska część publiczności wzdychała do serialowego Kacpra Złotopolskiego, granego przez popularnego wówczas Andrzeja Piasecznego lub do jego brata Waldka (Andrzej Nejman), który jest obecnie dyrektorem Teatru Kwadrat i rzadko pojawia się na szklanym ekranie. Z show biznesu zniknęła również Agnieszka Sitek, serialowa Weronika Gabriel, samotna matka bliźniąt, która po zniknięciu Mirka Gabriela wychodzi za mąż za Waldka Złotopolskiego.

Autor: AKPA

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • DDR (gość)

    nie pierdol pisarzyno że Polacy .,czyli ja kochałem jakąś schlampe halabardzistkę i gówniany serial

    22.07.2022 11:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×