"Złotopolscy". Zmarł Kazimierz Orzechowski. Aktor i duchowny miał 90 lat

Rankiem 4 sierpnia 2019 roku zmarł Kazimierz Orzechowski, ksiądz katolicki i aktor znany z ról w takich produkcjach jak "Panny z Wilka", "Dom" czy "Złotopolscy". Miał 90 lat.

Multimedia

Kazimierz Orzechowski nie żyje. Miał 90 lat

Kazimierz Orzechowski urodził się w Gdańsku 3 marca 1929 roku. W 1952 roku ukończył łódzką Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Leona Schillera. Na początku kariery grał w trójmiejskim Teatrze Wybrzeże i Teatrze Młodego Widza w Krakowie. W latach 60. odkrył w sobie powołanie kapłańskie. Święcenia przyjął 9 czerwca 1968 roku. W latach 1994-2009 pełnił funkcję kapelana Domu Aktora w Skolimowie. Po zakończeniu posługi był tam rezydentem.

Aktor i duchowny znany był z wielu ról filmowych i teatralnych. Kazimierz Orzechowski zagrał m. in. rolę w filmie "Panny z Wilka". Jarosława Iwaszkiewicz napisał ją specjalnie dla niego na zamówienie reżysera Andrzeja Wajdy, u którego zagrał także w "Człowieku z żelaza". Aktor wielokrotnie grał duchownego również w serialach. Warto wymienić tu chociażby takie produkcje jak "Dom", "Awantura o Basię" czy "Złotopolscy".

O śmierci duchownego powiadomił Związek Artystów Scen Polskich. Kazimierz Orzechowski zmarł w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Miał 90 lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×