"Zmiennicy", czyli Polska lat 80. zza okna taksówki. Serialowy hit Stanisława Barei znów w tv! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Zmiennicy" czyli kultowy serial lat 80. powraca do telewizji. Przypomnijmy sobie, jak wyglądała ówczesna Polska z okna taksówki.

Multimedia

"Zmiennicy" odcinek 1. w czwartek, 19.07.2018, o godz. 13:55, w TVP2

"Zmiennicy" to komediowy serial obyczajowy pełen zabawnych obserwacji życiowych. Młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny zatrudnia się jako kierowca w Miejskim Przedsiębiorstwie Taksówkowym. Tylko w ten sposób może otrzymać posadę. Wraz ze swoim zmiennikiem jeździ taksówką po Warszawie. Świat zza szyb "taryfy" wygląda czasem śmiesznie, czasem groteskowo, a niekiedy tragikomicznie. Jacek i pan Stanisław jeżdżą na zmianę starą, zdezelowaną taksówką. Kierownictwo MPT obiecuje im jednak wkrótce wymianę wysłużonego wozu na nowy. Z kolei studiujący w stolicy Taj o dźwięcznym imieniu Krashan Bhamaradżanga ma kłopoty z wierzycielami. Na lotnisku spotyka się z niejakim prezesem Kuskiem, ten daje mu adres, pod którym być może pomogą mu rozwiązać jego problemy. Trzeci bohater jest strażakiem. Nazywa się Szymon Kuśmider i nie gardzi "lewym" zarobkiem. Jego specjalnością jest handel paliwem. Od kolejarzy kupuje setki litrów benzyny, które strażackim wozem dostarcza na stacje benzynowe i tam sprzedaje, rzecz jasna z zyskiem.

"Zmiennicy" - obsada

Reżyserią tego kultowego serialu zajął się Stanisław Bareja, główne role natomiast odtworzyli Mieczysław Hryniewicz i Ewa Błaszczyk. Poza tym w serialu występowały takie gwiazdy jak Kazimierz Kaczor, Wojciech Pokora, Stanisława Celińska, Artur Barciś czy Marian Opania. Co ciekawe Bareja także pojawił się w serialu jako Krokodylowy.

"Zmiennicy" - miejsce akcji

Serial kręcony był w Warszawie i można w nim zobaczyć wiele znanych miejsc stolicy takich jak Plac Grzybowski czy Warszawa Centralna.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×