Żmijewski zeznawał jako ostatni

Aktor był ostatnim świadkiem w sprawie między Grażyną Szapołowską a Teatrem Narodowym.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: JEST TAJNA UGODA SZAPOŁOWSKIEJ Z ENGLERTEM? SZAPOŁOWSKA I ENGLERT W SĄDZIE

Sprawa trwa już dziewiąty miesiąc, a jej początkiem było postawienie przez Szapołowską na udział w "Bitwie na głosy" kosztem spektaklu w teatrze. W efekcie dyrektor Teatru Narodowego Jan Englert najpierw odwołał spektakl a później dyscyplinarnie zwolnił aktorkę z pracy. Ta odwołała się od tej decyzji do sądu...

Podczas rozprawy zeznawało wiele gwiazd, ostatnią z nich był Artur Żmijewski. Aktor wyjaśniał przed sądem zasady, obowiązujące członków zespołu podejmujących pracę poza macierzystą placówką - poinformował "Fakt".

  • Byłem na etacie w Teatrze Narodowym od 1998 do 2010 r. i każdorazowo musiałem uzyskiwać zgodę dyr. Englerta na podjęcie takich zajęć poza macierzystym teatrem. Generalnie za dyrekcji Jana Englerta jest trudniej o taką zgodę niż za poprzedniej dyrekcji. W końcu obaj doszliśmy dwa lata temu do wniosku, że mam za dużo pracy na planie serialu "Ojciec Mateusz" i w związku z tym zrezygnuję z etatu. Dyrektor zapewniał, że zawsze mogę wrócić na etat, ale na razie gram gościnnie w przedstawieniach Teatru Narodowego. Najpierw było ich aż pięć, a teraz został tylko jeden - ujawnił Żmijewski.

CZYTAJ TAKŻE: "NA DOBRE I NA ZŁE" BEZ FOREMNIAK I ŻMIJEWSKIEGO GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA POZWAŁA JANA ENGLERTA

Grażyna Szapołowska pytała kolegę, czy dyrektor występuje gościnnie w teatrze, którego jest dyrektorem. Powód jest prosty: takie pojawianie się na scenie jest trzykrotnie hojniej wynagradzane niż zwykłe... Żmijewski potwierdził tylko tyle, że "dyr. Englert często występuje jako gość w innych teatrach" - podał "Fakt".

Ostatnią rozprawę wyznaczono na 28 września.

Komentarze

Skomentuj
  • gaa (gość)

    Miło wiedzie, że nie tylko u mnie w pracy dyrektorzy robią z nami co chcą.

    22.09.2012 18:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×