znachor

"Znachor". Jerzy Bińczycki długo szukał szczęścia w miłości. Znalazł je dopiero po czterdziestce u boku o 17 lat młodszej studentki!

Jerzy Bińczycki do dziś jest uważany za jednego z najznakomitszych polskich aktorów. Dzięki kreacjom takim jak Rafał Wilczur w „Znachorze”, czy Bogumił Niechcic w „Nocach i dniach, artysta na stałe zapisał się w kartach historii polskiej kinematografii. Choć jego kariera była pasmem kolejnych sukcesów, to przez długi czas nie mógł powiedzieć tego samego o swoim życiu uczuciowym. Wszystko zmieniło się, gdy poznał o 17 lat młodszą Elżbietę.

10.08.2022Znachor

Anna Dymna była bez pamięci zakochana w swoim pierwszym mężu. Nie zmieniła tego jego skłonności do przemocy i alkoholu. "Natychmiast wybaczałam mu wszystko"

Anna Dymna to jedna z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych polskich aktorek ostatnich dekad. Na filmach z jej udziałem wychowywały się kolejne pokolenia Polaków, jednak niewiele osób wie, że jej pierwszy mąż potrafił czynić z życia aktorki piekło! Mimo wszystko, Anna Dymna bezgranicznie go kochała!

19.07.2022Kochaj albo rzuć

Filmy na podstawie książek. Najlepsze adaptacje filmowe wszech czasów! [TOP15]

Kultowe powieści niemalże od początku istnienia kina stanowiły niewyczerpane źródło inspiracji dla producentów filmowych. Większość topowych historii z wielkiego ekranu ma swój pierwowzór w książkach, a wśród najpopularniejszych pisarzy, którzy doczekali się adaptacji swoich powieści, można wymienić: Stephena Kinga, Nicholasa Sparksa, Jojo Moyes, Jane Austin i Agathę Christie. Przedstawiamy subiektywny ranking najlepszych filmów na podstawie książek!

19.06.2019Ranking

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×