"Znaki" owiane tajemnicą, czyli mistyczny thriller rozgrywający się w Górach Sowich. Jaki będzie nowy serial AXN? [RELACJA Z PLANU]

"Znaki" to kolejna produkcja polskiego oddziału AXN. W czerwcu 2018 roku mieliśmy okazję spędzić dwa dni na planie serialu w Górach Sowich, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy ekipy i aktorów. Jaki będzie nowy serial AXN? Czego możemy się spodziewać po tajemniczych "Znakach"? Zobaczcie sami!

Multimedia

Jesienią 2018 na antenie AXN pojawią się tajemnicze "Znaki", czyli nowy serial, w którym zobaczymy m.in. Andrzeja Konopkę ("Róża", "Ziarno prawdy", "Powidoki", "Pakt"), Helenę Sujecką ("Chce się żyć", "Być jak Kazimierz Deyna", "Yuma"), Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik ("33 sceny z życia", "Body/Ciało", "Atak paniki") oraz Helenę Englert ("Układ zamknięty", "Barwy szczęścia"). "Znaki" to kolejna, po "Zbrodni", "Rewirze" i "Ultraviolecie" lokalna produkcja AXN, która ma zadatki na świetną historię z niebanalnym podejściem do tematu zbrodni i gatunku jakim jest telewizyjny kryminał.

Pierwszy teaser i zdjęcia z planu nowego serialu AXN! "Pułapka" od TVN ma konkurencję? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Akcja serialu "Znaki" rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich. To właśnie tam przed laty ginie studentka, a okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach, w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku.

Kiedy przeczytałem pierwszy odcinek to wydawało mi się, że to jest trochę naciągane, zbyt wymyślone. Natomiast kiedy przyjechałem tutaj i tak chwileczkę w tej przestrzeni pobyłem, to pod koniec dnia pomyślałem sobie - nie to nie jest przesadzona opowieść. Ta przestrzeń jest jednym z bohaterów - przyznał w rozmowie z nami Andrzej Mastalerz, który wciela się w serialu w postać Jonasza, uchodzącego wśród mieszkańców Sowich Dołów za cudotwórcę.

Trudno jednoznacznie sklasyfikować serial "Znaki", bo w nowej produkcji AXN znajdziemy zarówno elementy kryminału, thrillera, ale również serialu obyczajowego. -Ja bym go nazwał metafizycznym thrillerem z mocnym wątkiem kryminalnym - ocenił Rafał Cieszyński, który kreuje postać Śmigielskiego, księdza w serialowych Sowich Dołach. -Intryga jest niesamowicie skonstruowana, jak barokowy fresk - dodał Andrzej Konopka.

Serial reżyserowali Jakub Miszczak ("Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny", "Licencja na wychowanie") i Marcin Ziębiński ("Kiedy rozum śpi", "Dublerzy"). Za scenariusz odpowiadają z kolei Błażej Przygodzki ("Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny", "Policjantki i Policjanci", "Licencja na wychowanie"), Paulina Murawska ("Ultraviolet", "Komisarz Alex", "Być jak Kazimierz Deyna"), Wojciech Miłoszewski (Wataha, Prokurator). Premiera serialu zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

Sprawdź, co w tym roku pokażą polskie stacje i serwisy VOD! [GALERIA]Zobacz więcej

O definicję tytułowych "Znaków" zapytaliśmy m.in. Andrzeja Mastalerza. -To bardzo wieloznaczny tytuł. Pojawiają się symbole i to jest taki bezpośredni punkt odniesienia. Natomiast, czy tylko o to chodzi? - przyznał tajemniczo aktor.

Powstające w Górach Sowich "Znaki" będą składały się z 8 odcinków, które na antenie AXN zobaczymy jesienią. Jak przebiegała praca na planie "Znaków"? Zobaczcie naszą relację!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×