"Znamię", czyli siłą umysłu można zdziałać rzeczy niemożliwe [RECENZJA]

Żona Joego, lekarka z misji medycznych dobrej woli, ginie w wypadku autobusowym na górskiej drodze w Wenezueli. Jej ciało nie zostaje jednak odnalezione. Joe wyrusza na poszukiwania.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Chicagowski lekarz, doktor Joe Darrow (ciekawa rola Kevina Costnera), przeżywa traumę po śmierci ukochanej żony Emily (Susanna Thompson), lekarki z dziecięcego szpitala onkologicznego, która ginie w wypadku autobusowym w Wenezueli. Tragedia jest tym większa, że na świat miało wkrótce przyjść ich dziecko. Paradoksalnie, Joe zaczyna dochodzić do siebie, gdy zostaje wystawiony na najpoważniejszą próbę. On - racjonalista i ateista - musi zmierzyć się z symptomami życia po życiu i próbami nawiązania z nim kontaktu, jakie pośmiertnie podejmuje Emily za pośrednictwem leczonych przez siebie dzieci, które powierzyła opiece męża, na wypadek gdyby jej się coś stało. Zmarła najwyraźniej ma mu coś ważnego do przekazania…

"Znamię" Toma Shadyaca, reżysera tak popularnych filmów, jak "Ace Ventura: psi detektyw", "Kłamca, kłamca", "Patch Adams" czy "Bruce wszechmogący", nie jest arcydziełem. A jednak wybija się ponad przeciętność, ujmując metafizykę nie w ograną konwencję horroru, lecz ambitniej - w klamrę dramatu psychologicznego. Ponadto są tu soczyste aktorskie epizody Kathy Bates i Lindy Hunt oraz nastrojowe zdjęcia Deana Semlera.

Andrzej Bukowiecki

Thriller amerykańsko-niemiecki 2002, reż. Tom Shadyac

"Znamię". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Ewa (gość)

    Wspaniały

    29.01.2017 22:07
  • Robin (gość)

    Ciekawy.***/*****

    12.01.2013 19:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×