"Zniewolona: Feliks Austria". Polska aktorka została "Zniewoloną"! Kim jest Marianna Januszewicz? Gdzie obejrzeć ukraiński dramat kostiumowy?

Dobre wieści dla wszystkich fanów ukraińskich dramatów kostiumowych. Na platformę VOD.pl właśnie trafił nowy film pt. "Zniewolona: Feliks Austria", którego gwiazdą jest polska aktorka, Marianna Januszewicz! Sprawdźcie szczegóły!

Multimedia

"ZNIEWOLONA: FELIKS AUSTRIA" - O CZYM JEST FILM?

Na platformy VOD.pl oraz CDA Premium właśnie trafił ukraiński dramat kostiumowy pt. "Zniewolona: Feliks Austria". Produkcja, której ukraińska premiera odbyła się w styczniu 2020 roku, robi wrażenie swoim rozmachem oraz pieczołowitym przygotowaniem scenograficznym. Na potrzeby filmu przygotowano aż 150 unikalnych kostiumów!

Historia zaczyna się w Stanisławowie w drugiej połowie XIX wieku. Doktor Anger traci żonę w pożarze, ale udaje mu się uratować dwie dziewczynki – własną córkę Adele (Alesia Romanowa) i córkę służby Stefanię (Marianna Januszewicz). W chwili rozpaczy lekarz postanawia je razem wychować.

Emilia Dankwa dorastała na oczach całej Polski! Jak zmieniła się serialowa Zosia?Zobacz więcej

Minęło 25 lat. Dziewczyny dorastały i są równie nierozłączne, chociaż Adele jest teraz mężatką. Stefa prowadzi farmę oraz gospodarstwo domowe, ograniczając swoją pasję do gotowania. Ale nadal nie rozumieją, kim dla siebie są: siostrami i przyjaciółkami czy pokojówką i szlachcianką? A może kochankami? W kalejdoskopie miłości i zazdrości, podwójnych znaczeń i tajemnic linia między rzeczywistością a fikcją w końcu znika. Piękne stroje, potrawy dla smakoszy i niekończące się spacery… Co się stanie, gdy iluzja zacznie się rozmywać i zamiast tego pojawi się rzeczywistość?

Gwiazdą produkcji jest polska aktorka, Marianna Januszewicz. Oprócz tego w obsadzie pojawili się również m.in. Alesia Romanowa, Roman Łucki, Oleksandr Kobzar, Serhii Volosovets, Ada Rogovtseva, Kateryna Kukhar, Yevgen Yanovych, Nataliya Vasko, Irma Vitovska, Vazha Goderdzishvili, Sebastian Cybulski, Yasin Farajallah oraz Maryna Koshkina.

Za reżyserię tego nasączonego erotyzmem filmu, który posiada również elementy sci-fi, odpowiada 28-letnia Khrystyna Syvolap, natomiast autorką scenariusza jest Alina Semeriakova we współpracy z Sofią Andruchowycz. Film powstał na podstawie powieści "Felix Austria" Sofii Andruchowycz.

Wiktoria Filus zachwyciła widzów! Kim jest piękna i młoda Laura z serialu Netflix?Zobacz więcej

MARIANNA JANUSZEWICZ - KIM JEST?

Główną rolę w filmie "Zniewolona: Feliks Austria" gra polska aktorka, Marianna Januszewicz. Młoda aktorka tak mówi o swojej roli w ukraińskiej produkcji:

Byłam pod ogromnym wrażeniem pracy na planie oraz tego, jak to wszystko zostało zorganizowane. Zaprzyjaźniłam się z całą ekipą, więc po powrocie do Polski bardzo tęskniłam za wszystkimi.

Marianna Januszewicz urodziła się 3 października 1993 roku w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Sztuki Mediów, a swoją edukację rozwijała również na Universität der Künste w Berlinie. Pierwsze kroki przed kamerą stawiała jeszcze jako dziecko, gdy grała w reklamach, natomiast pierwsza większa rola przyszła wraz z serialem "Prosto w serce" w 2010 roku.

Almila Bagriacik mogła robić karierę w tureckich telenowelach, ale wybrała inną drogę. Sprawdźcie, co robi dzisiaj!Zobacz więcej

Od tego czasu aktorka gościnnie pojawiła się w obsadzie takich seriali jak m.in. "Duch w dom", "Barwy szczęścia", "Prawo Agaty"', "Ojciec Mateusz", "Hotel 52" czy "Ślad". W większych rolach można było podziwiać ją w serialach "Na Wspólnej", "Przepis na życie", "Plebania" czy "Przyjaciółki".

Marianna Januszewicz w 2014 roku zagrała w filmie "Miasto 44", dwa lata później wzięła udział w polsko-włoskim filmie "Tłumacz", w 2017 roku zagrała w "Nie zostawiaj mnie", natomiast rok 2018 przyniósł jej jedną z głównych ról w filmie "Studniówk@". Ostatnio pojawiła się również w obsadzie filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" oraz "Proceder", natomiast na swoją premierę czeka jeszcze "Krime Story. Love Story" z jej udziałem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Amrza (gość)

  Rozumiem, że to film tylko dla dorosłych wyświetlany późną nocą a może jeszcze później?

  19.07.2020 17:49
 • Ela (gość)

  Taka prawda, ztrudniaja tylko swoich miernych aktorów, reszta szuka własnej drogi chociaż jest bardziej profesjonalna

  15.07.2020 15:22
 • Ela (gość)

  Taka prawda, ztrudniaja tylko swoich miernych aktorów, reszta szuka własnej drogi chociaż jest bardziej profesjonalna

  15.07.2020 14:41
 • Kris (gość)

  Fajnie, że piszecie o tym filmie. Nie slyszlalem nic o nim. Najbardziej mnie dziwi, że pani Marianna musiała wyjechać na Ukrainę, żeby ktoś jej dał szansę zagrania w filmie. I Pan Sebastian Cybulski! U nas tylko garstka aktorów którzy ciągle grają na przemian i nic poza tym. Jakby nikogo więcej poza nimi nie bylo, a tymczasem Pani Marianna i Pan Sebastian Cybulski Wielkie brawa!

  15.07.2020 13:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×