Zobacz, co obejrzeć w październiku w TVP2! [REKOMENDACJE]

Zobacz, co czeka na nas w październiku w telewizyjnej Dwójce!

Multimedia

W październiku Dwójka jak zawsze zaprasza na czwartkowy cykl "Kocham Kino", w którym prezentowane są najważniejsze dzieła światowej kinematografii. W czwartki, w Dwójce, na dobre zadomowiło się wieczorne pasmo filmowe, w ramach którego zobaczymy w tym miesiącu między innymi: "Szybcy i wściekli: Tokyo Drift", czyli kolejną odsłonę sensacyjnej serii, a także filmy z Nicolasem Cagem - "Bóg zemsty" i "Skarb narodów" oraz francuski przebój "Nietykalni" z Francoisem Cluzetem i Omarem Sy w rolach głównych.

W październiku, w sztandarowym cyklu TVP2 "Kocham Kino", widzowie zobaczą m.in. "Księstwo" Andrzeja Barańskiego i "Aleję gówniarzy" – fabularny debiut Piotra Szczepańskiego, autora dokumentu "Generacja C.K.O.D". Dwójka pokaże również poetyckie "Źródło" Darrena Aronofsky’ego, w którym główne role zagrali Hugh Jackman i Rachel Weisz. Aktorka pojawi się też w filmie "Agora" Alejandro Amenabara.

W środy TVP2 zaprasza na komedie romantyczne. W ofercie październikowego "Kina relaks" znalazły się między innymi takie pozycje, jak: "Bez pamięci" i "Pewnego razu w Rzymie" oraz wielki kinowy przebój – "Notting Hill" z Hugh Grantem i Julią Roberts.

W sobotnie wieczory na widzów Dwójki czekają najlepsze polskie komedie. We wrześniu będzie to niezapomniana trylogia Sylwestra Chęcińskiego, czyli "Sami swoi", "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj, albo rzuć".

W październiku TVP2 zaprasza na premiery w poniedziałkowym cyklu "Czy świat oszalał". Na widzów czekają kolejne zaskakujące dokumenty, takie jak: "Wściekły pies. Tajny świat Muammara Kadafiego" i "Fabryka" odsłaniająca kulisy zatrucia środowiska przez czeski kompleks metalurgiczny, ArcelorMittal oraz mroczna historia antydepresantów - "Ciemna strona pigułki".

We wtorkowym cyklu "Świat bez fikcji" TVP2 pokaże "Dzieci Kwatery Ł", drugą część dokumentu "Kwatera Ł", autorstwa Arkadiusza Gołębiewskiego. Ponadto zapraszamy na filmy: "Holokaust – klej do tapet" Mumina Szakirowa, wstrząsającą opowieść o świadomości młodych Rosjan i "Nie obwiniaj Facebooka", o aspektach prawnych związanych z najpopularniejszym portalem społecznościowym. Kolejna premiera cyklu to "Colombianos", historia dwóch wychowanych w Szwecji kolumbijskich braci, którzy po latach wracają do rodzinnej Bogoty.

W październiku TVP2 pokaże też kolejne, premierowe odcinki serialu "Bliskie i groźne spotkania Steve'a", a także nowe pozycje w ramach niedzielnego cyklu "Rodzinne oglądanie": dwuodcinkowy film "Co je połączyło? Najdziwniejsze pary świata", a także dwa pierwsze odcinki serii "Narodziny Europy" - "Woda" i "Kolizja".

Dwójka zaprasza również na kolejne odsłony dwóch jesiennych nowości – w piątkowe wieczory polecamy "Super STARcie". W programie dziesięcioro profesjonalnych wokalistów, gwiazd polskiej sceny muzycznej, mierzy się z utworami i gatunkami, którymi nie zajmuje się na co dzień. Wśród wykonawców: Reni Jusis, Kasia Wilk oraz Rafał Brzozowski. W jury zasiądą Wojciech Mann, Marcin Bors i Katarzyna Nosowska. Tymczasem w ramach niedzielnej "Kabaretowej Sceny Dwójki" TVP2 zaprasza na program "Co leci w sieci", z udziałem m.in.: Adama Ferencego, Romy Gąsiorowskiej oraz Rafała Rutkowskiego.

Na fanów muzyki czekają spotkania z wielkimi gwiazdami. Joe Bonamassa zagra koncert Live from The Royal Albert Hall, a Sade wystąpi w "Bring Me Home: Live 2011". Dwójka pokaże też kolejne materiały nagrane podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festival, koncerty grup: Dub Inc i Easy Star All – Stars.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×