Zofia Wichłacz nominowana do nagrody Shooting Stars 2017 [WIDEO]

Zofia Wichłacz to jedna z najzdolniejszych i najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia. Zostało to także zauważone na forum międzynarodowym, gdyż młoda aktorka, na wniosek Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, została nominowana do nagrody Shooting Stars 2017.

Multimedia

Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion (EPF), którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. W tym roku, poza polską aktorką, do nagrody zostali nominowani także Esben Smed (Dania), Alessandro Borghi (Włochy), Louis Hofmann (Niemcy), Elīna Vaska (Łotwa), Hannah Hoekstra (Holandia), Tudor Aaron Istodor (Rumunia), Maruša Majer (Słowenia), Karin Franz Körlof (Szwecja) oraz Victoria Guerra (Portugalia), która miała przyjemność zagrać w ostatnim filmie Andrzeja Żuławskiego pt. "Kosmos".

CZYTAJ TAKŻE:

"POWIDOKI" ANDRZEJA WAJDY NA FESTIWALU FILMOWYM W RZYMIE [WIDEO]
"AMOK". KOŚCIUKIEWICZ, SIMLAT I WICHŁACZ W EKRANIZACJA GŁOŚNEJ KSIĄŻKI O MORDERSTWIE! [ZDJĘCIA]
"ZGODA". JAKUB GIERSZAŁ I ZOFIA WICHŁACZ W MIŁOSNYM TRÓJKĄCIE!

Oficjalna prezentacja Shooting Stars odbędzie się w dniach 10-13 lutego 2017 podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Będzie to 20. edycja tego wydarzenia. Warto dodać, że wcześniej do tej nagrody byli nominowani także Agnieszka Grochowska (2007), Agata Buzek (2010), Jakub Gierszał (2012) oraz Mateusz Kościukiewicz (2014).

Zofia Wichłacz urodziła się w 1995 roku. Aktorka do tej pory zagrała w takich filmach jak m.in. "Miasto 44" oraz "Powidoki". Wichłacz będzie można oglądać także w nowym filmie Kasi Adamik pt. "Amok".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×