Zofia Wichłacz z tytułem Shooting Stars 2017! [WIDEO]

Zofia Wichłacz zdobyła tytuł Shooting Star 2017 - przyznawany przez European Film Promotion (EPF), którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. Czy polska aktorka ma teraz szansę na międzynarodową karierę?

Multimedia

Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion (EPF), którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. W tym roku, poza Zofią Wichłacz, do nagrody nominowani byli: Esben Smed (Dania), Alessandro Borghi (Włochy), Louis Hofmann (Niemcy), Elīna Vaska (Łotwa), Hannah Hoekstra (Holandia), Tudor Aaron Istodor (Rumunia), Maruša Majer (Słowenia), Karin Franz Körlof (Szwecja) oraz Victoria Guerra (Portugalia).

W uzasadnieniu jury możemy przeczytać:

>Stąpa bardzo twardo po ziemi. Zofia rozświetla ekran pogodnym współczuciem i wewnętrzną energią i zostaje w naszych oczach jeszcze na długo po tym, jak zgasną światła. Nie tylko chcemy patrzeć na nią w przyszłości, jesteśmy po prostu do tego zmuszeni.

CZYTAJ TAKŻE:

ZOFIA WICHŁACZ NOMINOWANA DO NAGRODY SHOOTING STARS 2017 [WIDEO]
"AMOK". KOŚCIUKIEWICZ, SIMLAT I WICHŁACZ W EKRANIZACJA GŁOŚNEJ KSIĄŻKI O MORDERSTWIE! [ZDJĘCIA]
"ZGODA". JAKUB GIERSZAŁ I ZOFIA WICHŁACZ W MIŁOSNYM TRÓJKĄCIE!

Warto dodać, że Zofia Wichłacz to już piąta osoba z Polski z tytułem Shooting Star. W ubiegłych latach tytuł Shooting Stars zdobywali: Agnieszka Grochowska w 2007, Agata Buzek w 2010, Jakub Gierszał w 2012 oraz Mateusz Kościukiewicz w 2014 roku. Nominacja do tytułu Shooting Star otworzyła drogę do międzynarodowej kariery wielu europejskim aktorom m.in.: France Potente, Rachel Weisz, Danielowi Craigowi, Danielowi Bruhlowi, Carey Mulligan, Albie Rohrwacher, Mélanie Laurent, Moritzowi Bleibtreu czy Elenie Anayi.

Zofia Wichłacz urodziła się w 1995 roku. Aktorka do tej pory zagrała w takich filmach jak m.in. "Miasto 44" oraz "Powidoki". Wichłacz będzie można oglądać także w nowym filmie Kasi Adamik pt. "Amok".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×