"Zranione ptaki" odcinek 101. Melis podmienia próbki, aby intryga nie wyszła na jaw. Meryem mdleje w ramionach Leventa! [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Zranione ptaki" - w 101. odcinku tureckiej telenoweli zobaczymy, jak Levent zabierze Meryem, Ömera i Nurgül do polikliniki aby sprawdzić, czy kobieta naprawdę jest z chłopcem spokrewniona. Melis podmienia próbki krwi, aby intryga nie wyszła na jaw. Meryem, nie mogąc znieść wszystkich emocji i zmartwień mdleje w ramionach Leventa! Oto, co się wydarzy w następnym odcinku "Yaralı Kuşlar".

Multimedia

"ZRANIONE PTAKI" ODCINEK 101. W PONIEDZIAŁEK, 15.08.2022, O GODZ. 18:45 w TVP2! - SPRAWDŹ STRESZCZENIE ODCINKA 101.

Doğan ustala, że Nurgül ma siostrę i syna. Podejrzenia Neriman okazały się słuszne. Levent postanawia wykonać test DNA. Jest przekonany, że Nurgül nie jest matką Ömera i postanawia to udowodnić. Zabiera Meryem, Ömera i Nurgül do polikliniki. Tekin każe Melis ustalić, gdzie dokładnie Levent planuje wykonać badanie. Wykorzystuje fakt, że Nurgül ma syna i przy pomocy Melis udaje mu się podmienić próbki krwi. Ayse, choć niczego nieświadoma, z każdym dniem coraz bardziej imponuje Cemilowi. Jest zaskoczony, gdy dowiaduje się, że Ayse uszyje dla niego koszulę. Ku niezadowoleniu Bedriye, mężczyzna zaprasza swoją "żonę" do kina.

Levent i Meryem organizują z Ömerem biwak w ogrodzie. Cemil na służbowej kolacji spotyka Oyę!Zobacz więcej

Meryem nie wytrzymuje nadmiaru zmartwień i emocji. Dziewczyna mdleje w ramionach Leventa. Levent otacza dziewczynę czułą opieką. Oboje nie mogą sobie wybaczyć, że wszystko potoczyło się w ten sposób.

Zobacz galerię

Bajkowe zaręczyny i ślub Ayşe i Cemila. Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

Na antenie TVP 1 pod koniec marca pojawiła się nowa produkcja znad Bosforu - serial "Zranione ptaki". Zastępuje ona emitowany od 2017 roku serial "Elif", który pokochali polscy widzowie. Serial "Yaralı Kuşlar" ma szansę na podbicie serca publiczności, opowiadając historię walki z przeciwnościami losu, miłości i siły rodzinnych więzów. Stworzony w 2019 roku podbił serca tureckiej publiczności i ma duży potencjał zrobić to samo na polskim podwórku. Występują w nim Gizem Arıkan jako Meryem, Emre Mete Sönmez jako Ömer, Ali Yasin Özegemen jako Levent, Özgür Özberk  jako Tekin, znana fanom "Elif" jako Arzu Cemre Melis Çınar jako Melis, Elif Erol jako Hülya i Ayşen İnci jako Ulviye.

"ZRANIONE PTAKI" - ZOBACZ STRESZCZENIA ODCINKÓW!

"ZRANIONE PTAKI" - O CZYM JEST SERIAL?

Akcja serialu osadzona w realiach współczesnej Turcji. Główny wątek koncentruje się wokół losów Meryem i jej młodszego brata Ömera. Ona opiekowała się malcem przez pięć lat. Chłopczyk pojawił się w ich rodzinie, kiedy była nastolatką. Ktoś podrzucił go jej ojcu, Durmusowi. Ten chciał sprzedać dziecko, ale został aresztowany. Kochają się jak rodzeństwo, trzymają się razem, a ich silna miłość pomaga im pokonać wszelkie przeciwności tego świata. Meryem zrobi wszystko, aby zapewnić "bratu" spokojny, szczęśliwy dom. Ciężko pracuje na utrzymanie, by Omer nie trafił na ulicę. Nie ma pojęcia, że chłopiec jest synem bogatego, wpływowego przemysłowca. Został uprowadzony w wyniku zaciekłej walki o władzę i dominację w rodzinnym imperium. Czy Meryem uda się odnaleźć biologiczną rodzinę Omera?

TURECKIE SERIALE - CZYTAJ WIĘCEJ O PRODUKCJACH ZNAD BOSFORU!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • r (gość)

  Pewex, że Tarik ślinił się do Rany, ale i Melek po coś trzymała linię i miała niepraktyczne, długie włosy. Z tym, że o ile Rana była wampem tak ta sprawiała wrażenia anioła i przyciągała dobrych chłopów. Lisica znowu nie miałaby czego szukać u Yusufa, choć u Veyselka już tak hehe. Oya to chyba taka Leyla. O ile Melek wyglądała sporo młodziej od belferki to nw. czy Ayse jest atrakcyjniejsza od Oyi, więc może być rożnie jeśli dalej będzie naciskać na dziecko. Na korzyść Ayse byłoby uprowadzenie przez Dogana to wtedy taka przygoda zbliżyłaby małżonków, a zakolak i tak szoruje po dnie.

  15.08.2022 21:29
 • Marcin (gość)

  Rana urobiła Tarika dzięki swojej dodatkowej zmysłowej urodzie a gdyby nie to, to niewiadomo czy wygrała by z nim bo jak widać jak na niego to sam spryt nie wystarcza, żeby go omamić to trzeba być jeszcze piękną. Pewnie Badriye musiała zaaranżować swojemu wnukowi spotkanie z Oyą. Widać było, że on coś jeszcze czuje do swojej nierozłacznej koleżaneczki jak ona wspomniała. Dziwne, że ta prawniczka nie zapytała go z jakiej klasy wywodzi sie jego żona i jaki zawód wykonuje. Zastanawia mnie czemu Cemil nie wpadł na to aby to Oya udawała jego narzeczoną przed jego matką i wtedy wróciło by uczucie z czasów studenckich i z czasem między nimi coraz bardziej by zaiskrzyło i wzieli by ślub i po ptakach i żyli by sobie długo i szczęśliwie a nie wykorzystywać zresztą nie świadomie uczucie Ayse i przez te plotki dzielnicowych kwok musieli wziąść fikcyjny ślub i teraz oboje sie męczą.

  15.08.2022 20:59
 • r (gość)

  Tak Bahi mógłby grać kucharza czy kierowce tirów, widać że niepowodzenia u kobiet osładza sobie smakołykami. Natomiast Levent poszedł w kult ciała i mógłby zostać coachem crossfitu, a Bahi choćby łaził tam całe lata i wylał morze potu to i tak Meyrem zawsze wybierze Leventa. Selim uśmiechał się tylko przy Zeynep czy Elyf, a tak miał dość ponury wyraz twarzy więc praca w handlu tak sobie. Już Tufan miał w sobie więcej energii. Ja bym go widział przy odczycie gazomierzy, teraz tam jest dużo pinionżków, a jemu właśnie urodziło się dziecko.

  15.08.2022 20:29
 • Maniek (gość)

  Selim to pasował by mi na barmana czy kelnera bo ma prezencje.

  15.08.2022 17:18
 • Maniek (gość)

  Bahi to mi pasuje na szefa kuchni z takim brzuchem. Jeżeli p.Uvliye nie da błogosławieństwa Leventowi i Meyrem to powinni wziąść cichy ślub i sprzedać swój jacht oraz swoje udziały w holdingu i wyjechać z Omerem do Szwajcarii do kraju atrakcyjnego i bezpiecznego dla milionerów i tam zainwestować w jakiś biznes i był by git a w ojczyźnie zaraz by Durmus ich okradał.

  15.08.2022 16:15
 • tak bylo (gość)

  Rana załatwiła na cacy wszechmocnego Tarika, a Melek to wpędziła do grobu Veysela czy Kenana poprzez kręcenie z żonatym bogolem. Wróblowa nie przedstawiła żadnych konkretnych dowodów na Kimet, nawet kiedy znalazła spinkę mankietową Mahira i wiedziała już, że to syn Kimet to siedziała cicho. Potem strugała taką żyletę po wyjściu z kicia, a Kimet z łatwością ją ogłuszyła. To już Humi wykazała się większą zawziętością w tropieniu cioteczki i gdyby Melek jej wszystko wyjawiła o sobie czy Mahirze to może nie doszłoby do finalnej tragedii. Z tym że Melek niezbyt się wtedy przejęła losem p. Macide.

  15.08.2022 14:16
 • Elka (gość)

  Asly nie umie wykorzystać odpowiedniego momentu aby się zemścić na Huliozie a miała wiele okazji, skoro ona jej kazała uprzykrzać życie Omerowi czy zrobić tak aby raport z wypadku nie trafił w ręce Leventa i mogła by wtedy ruszyć szare komórki i się zastanowić skoro ona każe jej brać udział w brudnych czynach to znaczy, że ma coś za uszami i ją poszpiegować a tym bardziej, że już miała gotowca bo najprawdopodobniej też musiała usłyszeć kłótnie tych siorek na schodach, że Omer to Efe. I później jak Hulcia dojdzie do zdrowia to będzie uprzykrzać życie temu garnkotłukowi za to że sie pastwiła nad nią jak była chora. Melek na jej miejscu już dawno by prześwietliła Saracównę i zebrała by dowody aby wyjawić rodzinie jej ciemne sprawki tak jak to zrobiła dla Kimet. Gdyby Melek pracowała w rezydencji Methanoglu to Asly mogła by sie wiele od tam tej nauczyć ale to za tepa dzida, że w ogóle by nie wyciągneła żadnego wniosku z tej nauki, najlepiej i najłatwiej to się powyżywać na niepełnosprawnej Hulyi bo znęcać sie nad słabszymi to żadna sztuka. Nic dziwnego, że p.Uvliye nie załatwiła edukacji dla Asly, bo już od dziecka widać co z niego wyrośnie i z tej nauki nic jej nie przyjdzie bo za głupia a ta seniorka też ma złoty charakter jak sułtanka Macide, która wysyłała do szkoły Sureyę a dlaczego bo była mądra i gdyby matka Cemila była zaufaną służką pani Methanoglu to też zapewniła by mu wyższe wykształcenie bo on inteligentny.

  15.08.2022 07:28
 • Izka (gość)

  Nie ma co Melek porównywać do Rany. Ta pierwsza załatwiła silniejszych od siebie na cacy Fidan (szefową celi) oraz niebezpieczne i przebiegłe babsko Kimet oraz pomogła Aysel w pracy, kiedy ta złośliwa Bahriye dołożyła jej roboty. Rana to się trzęsła jak Keskinowna przyłożyła jej pistolet do głowy a sama mobbingowała Birce i uprzykrzała życie Humi jak jej się sypneło na łeb i szyję. Rana to osobnik zarazem silniejszy i słabszy a Melek doskonale sobie radzi z silniejszymi a słabszych broni i to ona jest hero.

  14.08.2022 20:49
 • r (gość)

  Asly od wypadku Hulci skupiła się na Bahim, a źle by to wyglądało jakby karciła Omerka bo przecież musi pokazać, że kocha dzieci i da ich Bahiemu pół tuzina. Niewątpliwe dla nich wszystkich podstawą jest aby gość był dziany, bo one nie są. I okey niech będzie. Ale uczciwe powinny brać się za brzydali jak Necdet czy Bahi bo wtedy ofiarowałaby coś w zamian, taki barter. To nie, te rzekomo pozytywne bohaterki jak Melek czy Meyrem chcą więcej niż Hulioza czy Asly, no włos się jeży. Tak naprawdę nie wiemy nawet jak to było w tym podpalonym domku z Tugce i Kenanem czy Wróblowa nic nie wymodziła.. W przypadku Efe ciężki orzech do zgryzienia. Początkowo Elyf musiałaby utrzymać diadem, a Omer byłby traktowany jak 5 koło u wozu. Następnie szkoła z internatem. Jeśli nie to separacja i alimenty. Uczciwe napisała w ogłoszeniu, że ino bezdzietni.

  14.08.2022 20:28
 • Maniek (gość)

  Dziwne, że dla Asly nie strzeliło do głowy aby zadać robotę Omerowi za karę, że jego siorka zaniedbuje robotę tak jak Vildan dla Elif. Widać, że Hulioza i Ozerówna mają mniejsze wymagania co do bogoli niż Wróblowa, Meyrem, Ayse i Meliska bo dla tych dwóch pierwszych pięknotek wystarczy aby facet też i tylko miał misiowaty charakter jak Bahi aby móc nim sterować. Mogę sobie wyobrazić jak Melek poznała by Levencika ale jako bezdzietnego wdowca (oczywiście bez udziału Meyrem i Omera) i potem za niego wyszła i żyła by potem wraz z księżniczką swoją szczęśliwie a tu raptem pojawił by sie Efe, to ciekawe co wtedy by ta ex krawcowa zrobiła w takiej sytuacji jak by sie okazało, że jej mężuś ni stąd z ni zowąd ma syna.

  14.08.2022 19:47
 • Rana Kaya - Haktanir Holding/Risfot/Dream-Tex (gość)

  Birce Tobie się chyba w główce poprzestawiało jak rypłaś o bruk moim obrazem. Ja w Twoim wieku to po gabinecie prezesa poruszałam się szpagatem giętkim, a Ty pozbawiona sprytu kręcisz z wąsatym stażystą. To już lepiej jak Filiz być singielką z godnością. Sądy zostawmy Melek by mogły szybko osądzić należne jej spadki, a ja zawsze mogę skierować na Ciebie mój gang przejęty po śp. mrrrau kociaku Tariku. Wiem już, że często siedzisz sama w chałupie po wyjeździe Akima, bo Asly lata po robocie to do wiezienia to znowu do Haktanyrów, więc zważaj sobie bo lisica przyparta do muru jest nieobliczalna. ps. Przynieś mi kawę, a potem polecisz na róg do TUFAN GSM po kilka niezarejestrowanych kart sim i to biegusiem.

  14.08.2022 17:42
 • Birce (gość)

  Jeżeli coś zrobię szefowo Rano tobie w odwecie do takiego stopnia na ile pani sobie zasłużyłaś, że trza będzie to roztrzygnąć sądownie to radzę nie donoś pani na mnie. Bo po pierwsze jak prawnik wyczuje żeś dziana to zarząda takiej kwoty, że bedzie ci moja kochaniutka żal zapłacić no bo przecież bogole też mają swoje ograniczenia finansowe. A po drugie rozpowiem pozostałym szefostwom a nawet swoim kolegom i koleżankom (pracownikom), że roszczenia ze mną pani załatwiasz poprzez wymiar sprawiedliwości/niesprawiedliwości bo nie potrafisz pani sama sobie poradzić z taką głupią gęsią. Więc zastanów się pani bardzo dobrze albo odpuścisz mi pani uprzykrzanie mi życia albo ośmieszę panią w holdingu. Moja kochaniutka tyś pierwsza ze mną zadarła a ja pani tobie dałam ripostę, tak więc wyrównałyśmy sobie porachunki, a teraz pani zajmij sie swoją sprawą a ja swoją działką i nie wchodźmy już sobie w drogę.

  14.08.2022 17:12
 • Wróblowa (gość)

  Dobra Gonca nie świruj pawiana bo prawda jest taka, że nawet nie udało Ci się zakręcić wokół panicza Selima. Może i uratowałaś Elyf, ale to żaden wyczyn w tym serialu, bogatsi i piękniejsi od Ciebie poświecili dla nas życie. Okey, teraz tak korzystając z okazji oznajmiam, iż poznam nowego bogola powyżej 185, prawo jazdy, rezydencja lub kilka mniejszych lokali. Jeśli jesteś zatrudniony w holdingu to najniżej na poziomie vice prezesa choć preferowani są dziedzice z własnym biznesem. Z wyglądu najważniejsze byś nie przypominał żadnego Polaka. Otyli panowie jak Bahadyr nie piszczcie! Aha no i musisz docenić Elyf, to dar od losu. Kiedyś miałam jeszcze Inci, ale ta mała pyza nie wykorzystała swojej szansy i później oddałam ją bez żalu byłemu, bezrobotnemu mężu Veyslowi. Co do mnie to tak jestem trochę zwariowana, czuję się młodo i zawsze chciałam dużo podróżować, i ogólnie czuć się finansowo zabezpieczona. Tylko poważne oferty, tylko bezdzietni, bo ja nie będę tracić życia na niańczenie cudzego dzieciaka.

  14.08.2022 16:06
 • Gonca (gość)

  Asly ty jesteś osobą zarazem słabszą i silniejszą. Silniejsza wobec Omera i sparaliżowanej Huliozy. A słabsza wobec Melis i Hulci jeszcze sparawnej. Wykorzystujesz swoją sprawność i całkowitą bezsilność Saracówny, że nie może sie obronić z powodu swojej niepełnosprawności, to znęcasz sie nad nią ile wlezie nawet nie masz umiaru w tym czynie, wstydź sie. Jak byś chciała poprosić o coś Neceteda, Erkuta, Latifa, Arzu, Kimet, Melis, Ranę, Tarika i Tekina to byś ich po rękach całowała ba a nawet po stopach. Ja wobec silniejszych używam podstępu. Wyszłam za pana Karpinara aby przejąć później po nim majątek on się ze mną ożenił nie tylko z powodu mojej urody ale i osobowości. Używałam też podchodów wobec Karpinarówny aby odzyskać to co ona mi zabrała ale niestety przepłaciłam swoim życiem ale to było bohaterskie i jestem z tego bardzo dumna. Niestety jest ryzyko jeżeli chcesz coś osiągnąć to musisz oddać swoją głowę czy serce ale za to jestem w niebie a ty pójdziesz do piekła. Na szczęście dla Vildan udałało się załatwić tą bestię Tarika bez żadnego szwanku. Powinnaś pamiętać o tym, że pani Hulya jak przyłapała cie na przymiarce jej sukienki to ci ją dała a mnie jak pani Arzu przyłapała na tym to mnie sponiewierała za to mimo, że byłam jej potrzebna nadal do szpiegowania Elif. Moje rokowanie jest takie, że żonka Bahiego jak dojdzie do zdrowia to ci da popalić za to, że się nad nią pastwiłaś, kiedy była chora. Jak zobaczy, że dostałaś drogą torebkę w prezencie od Bahiego w podzięce, że się nią non stop i troskliwie rzekomo zajmowałaś jako niepełnosprawną i go wsparłaś psychicznie kiedy był załamany to ona z ciebie zakpi i ci ją odbierze a ty zamiast jej coś odpowiedzieć to staniesz jak słup soli i potem rozbeczysz się tak jak dzieciak, któremu zabrano zabawke, nie wstyd ci. A jak się jeszcze dowie, że uwiodłaś jej mężulka i do tego zajdziesz z nim w ciąże to cię spoliczkuje a ty bedziesz sie przed nią tłumaczyć ze łzami w oczach a potem zepchnie cię ze schodów i stracisz dziecko i będziesz już miała guzik z bycia panią Methanoglu i dzięki Allahu bo jak byś wyszła za tą pierdołowatą pyzę to byś go bezczelnie jeszcze oskubała z majątku. Pozdrawienia z zaświatów.

  13.08.2022 19:53
 • Maniek (gość)

  Przepraszam za błąd językowy odnośnie ostatniego zdania dotyczącego wątku lisicy Rany. Miałem na myśli, że stanowisko polegające tylko i wyłącznie na upakarzaniu przez szefową.

  13.08.2022 07:55
 • Maniek (gość)

  Rana aby nie wyszła na najgorszą jędze to mogła by Birce z projektantki zniżyć ją na stanowisko wynieś, przynieś, pozamiataj a część jej obowiązków przejął by Akim aby nie musiała zatrudniać innego projektanta i odtrącić jej trochę pensji i przekazać ją jako podwyżkę dla tego stażysty. A tej ex projetkatce dawać od czasu do czasu zlecenie podawania kawy, porządkowania biurka i przynoszenia do jej domu obrazu a większość czasu pracy dać jej na poplotkowanie i wyżalanie na nią z psispsiółką Filiz. I ta lisica mogła by jej dokuczać ile wlezie. Nie zła była by robota jak by istniało takie stanowisko polegałające na byciu upakarzanym przez szefową. Ten wielki biznesman zna sie też na gwiazdach czyżby studiował dodatkowo astronomię. Ciekawe jak by ojciec Ayse był świadkiem jej konfliktu z babką Cemila to skapiszował by buzie swojej córce, że nie potrafi się zając domem czy tej staruchy za złośliwość wobec Ayse, czyją by trzymał stronę.? Szkoda, że ten mecenasik nie wpadł na to aby te "zranione ptaki" dać pod skrzydła swojej babci to by miała jakieś zajęcie i nie zakłócała by im spokojnego małżeństwa.

  13.08.2022 07:51
 • Goha (gość)

  Gdyby Akim był mobbingowany przez Ranę to on obrócił by w żarty i tej lisicy odechciało by się wszystkiego. To były drobne niesnaski między tą jędzą a Birce, że nie trzeba było tego sądownie rozwiązywać, tylko ta młodziutka projektantka mogła by sama rozprawić się z tą szefową, ale ta sierotka nie wiedziała jak z nią postepować tym bardziej, że miała poparcie innych członków zarządu jak Kerem, Humi i Mahir i mimo tego nie umiała skorzystać nawet z tej sytuacji. Masz racje Maniek Rana jest i osobnikiem też najsłabszym jak pokazali to w finałowym odcinku kiedy Kimet kierowała do niej lufą to tam ta zmiękła ze łzami.

  12.08.2022 22:13
 • r (gość)

  Rana aż tak bardzo nie odbiega od Melek, obie bazują na swej aparycji i przyciągają panów z banknotem. Tak jak lisica wykorzystała przyjaźń z Humi tak Wróblowa potrafiła podporządkować sobie Zeynep, Gwiazdę czy Julide by po wszystkim zaprzestać kontaktu zajęta pielęgnowaniem przyjaźni z p. Macide. Co wiecej Rana Kaya wciąż może liczyć na ślub udzielony przez Imama przy akompaniamencie trąb sułtańskich podczas gdy ex kierowniczce szwalni kończy się miejsce w szafie na suknie ślubne, gdyż tylko poprzez małżeństwo mogła w pełni dziedziczyć po zmarłym małżonku. Nie dziwota, że Keskinówna totalnie ześwirowała na wizję wspólnego spędzania każdych świąt czy wakacji z nią i Elyf.

  12.08.2022 21:52
 • Maniek (gość)

  Rana to taka osobowość najsilniejsza i najsłabsza. Najsilniejsza wobec swoich pracowników bo może sobie mobbingować, kto jej się nie podoba wykorzystując swoją wysoką pozycję w holdingu. A najsłabsza była by wobec dżihadystów, zalała by się łzami czy całowała by im stopy aby się nad nią zlitowali ale oni i tak by swoje zrobili choćby nie wiadomo jak by sie przed nimi upakarzała. Wobec Tarika to była równa/słabsza ale mogła go wygryść podstępnie dzięki temu, że ten kociak mrau był kobieciarzem a ona mogła go uwieść aby wykorzystać taką sytuację do swoich celów. Natomiast wobec Humi równa/silniejsza bo ta była wtedy bogolką i zarazem żoną prezesa i też podstepnie ją wygryzła poprzez przyjaźń. A potem jak Haktanirówna była ku upadku to ta lisica wtedy uprzykrzała jej życie.

  12.08.2022 16:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×