"Zranione ptaki" odcinek 48. Tekin za namową Melis wysyła kwiaty Meryem. Levent nie jest tym zachwycony! Do rezydencji przychodzi Kudret! [STRESZCZENIE ODCINKA]

"Zranione ptaki" - w 48. odcinku tureckiej telenoweli zobaczymy, jak Tekin za namową Melis wysyła Meryem bukiet. Adres? Rezydencja! Levent jest zniesmaczony prezentem i każe dziewczynie obiecać, że się więcej nie powtórzy. Tymczasem Hülya jest wręcz chora ze stresu - a jej mąż myśli, że to frustracja wynikająca z niemożności zajścia w ciążę... Skarcony przez Tekina Doan zdradza Meryem, co knuje Tekin! Oto, co się wydarzy w następnym odcinku "Yaralı Kuşlar".

Multimedia

"ZRANIONE PTAKI" ODCINEK 48. W PONIEDZIAŁEK, 30.05.2022, O GODZ. 18:25 w TVP2! - SPRAWDŹ STRESZCZENIE ODCINKA 48.

Bahadr jest przekonany, że powodem złego nastroju Hülyi jest niemożność zajścia w ciążę. Bezskutecznie próbuje pocieszyć stale odtrącającą go żonę. Aye jest załamana po kolacji z Cemilem. Postanawia porozmawiać z nim o zakończeniu udawanego narzeczeństwa. Melis każe Tekinowi wysłać do rezydencji kwiaty dla Meryem. Levent jest zniesmaczony tym prezentem. Nakazuje Meryem, aby taka sytuacja się więcej nie powtórzyła.

Levent ostro karci Meryem. Hülya jest szantażowana przez wynajętego złoczyńcę!Zobacz więcej

Doan zatrzymuje Aye przed gmachem holdingu. Wyginając dziewczynie nadgarstek każe się jej tłumaczyć z kolacji z Cemilem i jego matką. Na szczęście zjawia się Cemil, który przepędza Doana i okazuje Aye wiele troski. Cemil postanawia załatwić sprawę raz a porządnie. Idzie do Tekina i każe mu zapanować nad Doanem. Tekin we wściekłości policzkuje Doana. Ten postanawia się zemścić. Mówi Meryem, że Tekin zaaranżował sprawę z oskarżeniem Dumua. Melis odbiera wyniku testu DNA. Okazuje się, że Levent jest ojcem Ömera. Kudret zniechęcony ciągłym zbywaniem przez Hülyę postanawia wyjawić Leventowi prawdę. Przychodzi do rezydencji i gdy już ma powiedzieć Leventowi o Efe, Hülya przerywa mężczyznom rozmowę przedstawiając Kudreta jako ogrodnika.

Zobacz galerię

Wiemy, który turecki serial zastąpi "Elif" w TVP!Zobacz więcej

Na antenie TVP 1 pod koniec marca pojawiła się nowa produkcja znad Bosforu - serial "Zranione ptaki". Zastępuje ona emitowany od 2017 roku serial "Elif", który pokochali polscy widzowie. Serial "Yaralı Kuşlar" ma szansę na podbicie serca publiczności, opowiadając historię walki z przeciwnościami losu, miłości i siły rodzinnych więzów. Stworzony w 2019 roku podbił serca tureckiej publiczności i ma duży potencjał zrobić to samo na polskim podwórku. Występują w nim Gizem Arıkan jako Meryem, Emre Mete Sönmez jako Omer, Ali Yasin Özegemen jako Levent, Arzu Yanardağ jako Hülya, Özgür Özberk  jako Tekin, znana fanom "Elif" jako Arzu Cemre Melis Çınar jako Melis, Elif Erol jako Hülya i Ayşen İnci jako Ulviye.

"ZRANIONE PTAKI" - ZOBACZ STRESZCZENIA ODCINKÓW!

"ZRANIONE PTAKI" - O CZYM JEST SERIAL?

Akcja serialu osadzona w realiach współczesnej Turcji. Główny wątek koncentruje się wokół losów Meryem i jej młodszego brata Ömera. Ona opiekowała się malcem przez pięć lat. Chłopczyk pojawił się w ich rodzinie, kiedy była nastolatką. Ktoś podrzucił go jej ojcu, Durmusowi. Ten chciał sprzedać dziecko, ale został aresztowany. Kochają się jak rodzeństwo, trzymają się razem, a ich silna miłość pomaga im pokonać wszelkie przeciwności tego świata. Meryem zrobi wszystko, aby zapewnić "bratu" spokojny, szczęśliwy dom. Ciężko pracuje na utrzymanie, by Omer nie trafił na ulicę. Nie ma pojęcia, że chłopiec jest synem bogatego, wpływowego przemysłowca. Został uprowadzony w wyniku zaciekłej walki o władzę i dominację w rodzinnym imperium. Czy Meryem uda się odnaleźć biologiczną rodzinę Omera?

TURECKIE SERIALE - CZYTAJ WIĘCEJ O PRODUKCJACH ZNAD BOSFORU!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Goha (gość)

  Rzeczywiście Panda jest tak ogarnięta jak kupa liści i pewnie nie rozumiała też reposty Sureyi i nawet ma ubogi zasób słów, żeby nie wiedzieć co to jest aluzja i przekręciła je jeszcze na eluzja ha ha. To nie fair że wszyscy do Wróblowej wyciągają pomocną dłoń a do Gulsum nikt choć ona ma ciężej od tamtej bo ma chorą matkę i pochodzi z wioski i tam pewnie biedniej się żyje niż biedni w dużych miastach. Nie jest to takie w 100% pewne czy Meyrem zostanie żoną Leventa bo po pierwsze nie wiadomo czy ten synalek pani Uvliye nie przestanie myśleć o niej, że to lumpucera po drugie ma mierne szanse wygrać z Melis, która jest od niej lepiej wykształcona i sprytniejsza a po trzecie czy seniorka dała by jej błogosławieństwo no bo przecież nie wywodzi się z wyższych sfer. Założę się, że Hulya przed poślubieniem Behadira musiała udawać przed jego matką bogaczkę. Figen ze swoimi psiapsiółkami powinny się ponabijać z utrzymanek np, z takiej Huliozy bo to jest gorsze szmacenie się niz sama prostytucja, One są średniaczkami i nie żyją z pieniędzy męża bo inaczej nie było by je stać na sprzątaczki pewno miały mini biznes jak np, sklep z ciuchami i są teraz na emeryturze a ich mężowie musieli dobrze zarabiać np. byli marynarzami.

  30.05.2022 08:13
 • rrr (gość)

  Taka osoba jak mama Cemila to każdej sąsiadki pyta pewnie a gdzie to pracują ich dzieci, a ile zarabiają, "a bo wiesz bo mój syn to jest prawnikiem". Reyhan pewnie nawet nie wiedziałaby jak odpyskować Pandzie, zresztą ta blondi niewiele czaiła. I za tą niewinność i jednocześnie buntowniczość pokochał ją panicz, by szybko zamienić na gorszy model, Sureye. Teorie z wychowaniem Elyf może być trafna, ale np. Tugce potrafiła dotrzeć do Necdeta i ogólnie nie wariowała za koteckami. Podejrzewam, że Melek miała Elyf non stop pod spódnicą. Nie dziwię się jej wiedząc jakim dziadem był Veysel, no ale przyniosło to skutki jakie przyniosło. Na pewno po wyjściu na jaw, że Omer to Efe wszyscy zaczną nosić go na rękach, a Meyrem to by się najchętniej pozbyli, żeby oddalić całą tą historię od siebie. Celikówna na pewno uczyła się do czasu przybycia Omera, czyli może nawet zaczęła studiować, ale musiała szybko je przerwać dla Efe i papy żądnego paczek z wałówą w kiciu. Rana też kiedyś ściemniła coś z Mediolanem, choć tam chyba chodziło, że chwaliła kolekcję Yunusa myśląc o kimś innym. Ogólnie kolejny przykład, gdzie uroda dała właścicielce fory. Nie wyobrażam sobie Tarika słuchającego Filiz opowiadającej o weekendzie w parku z Elyf i Asly :)

  29.05.2022 22:08
 • Maniek (gość)

  Meyrem pewnie nie jest całkiem nie wyedukowaną dziewczyną bo z pewnością jako kelnerka musiała znać podstawę angielskiego i to w stopniu komunikatywnym z uwagi na to, że Stambuł jest turystycznym miastem i przyjeżdżają też obcokrajowcy. Miałem gnicie kiedy Rana bajdurzyła Tarikowi, że spędziła czas w Afryce w dzikiej naturze ha ha ona i łono natury, pewnie była nad wielkim jeziorem Malawi i tam byczyła się na słonku na plaży i na jachcie ale na pewno nie była na pustyni Sawanna i w lesie Kongo.

  29.05.2022 21:00
 • rrr (gość)

  Hulya pewnie tak naprawdę może mieć dzieci, a nie chce ich bo wtedy musiałaby ciągle wzywać służki do szorowania pupki. Przecież tak ciężko harowała i to w rozmaitych pozycjach na swój image businesswoman, a tak zamknęła by się w rezydencji. Bahadyr zaś jest niezdrowo wpatrzony w żonkę. Nie życzyłbym żadnego ptakowi, aby trafił pod ich kaprawe skrzydła. Mimo wszystko Ja tam nie mam sympatii dla mamy Cemila, skoro nawet on sam jej ściemnia dla świętego spokoju. Ona po prostu raczej zna dobre serce swojego syna i nie chce żadnej biednej myszki. Cemil jako prawnik może z łatwością zadbać o swój majątek. Już Leman pokazała do czego może doprowadzić teściowa. Melis jako piękna kobieta przywykła do tego, że wszyscy jej nadskakują i robi co chce. Nie wierzę, że nikt nie słyszy jak poniża Meyrem, bogole mają ubaw. Potem na starość niby się prostują jak Macide.

  29.05.2022 15:55
 • Izka (gość)

  Myślę że Elif zanim nie trafiła do Emiroglu to była samodzielna jak Omer ponieważ wychowywała się pod okiem menela Veysela. Niestety się cofneła w rozwoju po długim przebywaniu wśród milionerów. Wydaje mi się że Omer nie daj boże też zdziecinnieje jak osiągnie wiek tej księżniczki przez to że też będzie chowany w pałacu przez długie lata ba albo na całe życie jak wyjdzie na jaw że jest rodzonym synem Leventa.

  29.05.2022 15:54
 • Izka (gość)

  Rzeczywiście dobrze by było jak by matka Cemila udzielała się charytatywnie i dzięki temu poprawiła by sie u niej higiena psychiczna mając zajęcie i to szlachetne bo z nudów to ma bzika na punkcie szukania dla swojego synalka żony z dobrej partii. Może i dobrze sie stało, że Ciszka trafiła w ręce tych bandziorów bo wiadomo co to za kochaś jej mamy?, może jeszcze kazał by jej kraść i dodatkowo by jeszcze ją tłukł za nie udany łup ba a nawet i bez tego i tak by się znęcał nad nią fizycznie i jeszcze by ją glodził. Te gangi przynajmniej są wyrozumiali dla tych ptasząt i karmią je na dokładkę. Szkoda, że Macide nie dała ulgi dla Reyhan żeby mogła odpysknąć Pandzie przecież ona też zajmowała się małą faworytką tej sułtanki tak jak Wróblowa tą rzekomą dla niej obcą dziewczynką i ona jakoś mogła się stawiać dla Kimet.

  29.05.2022 15:43
 • Aga (gość)

  Nasze "Zranione Ptaki" są tak bardzo związane ze sobą emocjonalnie i to pozwala wierzyć,że w przyszłości wyrosną na odpowiedzialnych ludzi, oby! Wciąż z uporem maniaka pytam, w jakim charakterze w rezydencji mieszka Melis? Tak wiem dla podkręcenia emocji, lecz skoro jest gościem, to niech się tak zachowuje, a pracujących tam ludzi niech traktuje z szacunkiem! Ta psychopatka pyszni się niesamowicie i niech pamięta,że pycha zawsze kroczy przed upadkiem!

  29.05.2022 11:00
 • Aga (gość)

  Poruszyła mnie scena odrzucenia "Cichej" przez matkę, nie dociera do mnie,że są takie matki (oczywiście są, nie jestem naiwna) lecz za cenę życia przy boku jakiegoś frajera odrzucać własne dziecko? Na starość pewnie taka "mamusia" zostanie sama! Neriman zrobiła na mnie pozytywne wrażenie i jest szansa,że ta kobieta stanie po jasnej stronie mocy! Natomiast mama Cemila jest osobą nadopiekuńczą i raczej apodyktyczną, Cemil nie powinien zabawiać się kosztem Ayse, tak nie robi facet z charakterem! Mama Camila powinna zająć się jakąś działalnością charytatywną np. "zranionymi ptakami" !

  29.05.2022 09:40
 • Goha (gość)

  I do tego Cemil jest prawnikiem i nie przystoi żeby ktoś z szanowanym zawodem wiązał sie z wywłoką i patolką np. z Hulyą.

  29.05.2022 09:37
 • Goha (gość)

  Z tego co się orientuje to Ciszka odnajdzie swoją mamę a ta odtrąci ją bo ułożyła sobie nowe życie z partnerem, który nie chce tej dziewczynki. A za nią i jej przyjacielami pobiegnie Neriman z Błotnikiem w ramach śledztwa tych ptasząt a następnie po raz pierwszy ku mojemu zaskoczeniu ta baba wzruszy się tą sceną a następnie da wolne tej dziewczynce żeby doszła do siebie. Nie dziwota, że Błotnik zniszczył zdjęcie jej matki bo pewnie też podzielił jej los. Już lepsza jest obca baba ba i nawet z gangu z których członkowie ich też czasem potrafią być święci niż rodzona matka. I to pokazała nam siorka Durmusa która niańczy te pisklęta i dlatego oni nazywają ją mamcią. Behadir mógł by poradzić swojej bezpłodnej żoneczce, żeby zaadoptować dzieciaki z ulicy. Z jednej strony należy zrozumieć też matkę Cemila, że nie chce byle jakiej żony dla niego np. pokroju Huliozy, żeby jakaś wywłoka i patolka potem go oskubała z kieszeni.

  29.05.2022 09:09
 • rrr (gość)

  No tak, Omer pewnie spędzał dużo czasu pośród ptaków i teraz krucze tak jak one. Elyf zaś to postać niemal bajkowa, która to swą przygodę rozpoczęła od wskoczenia za kotkiem do dostawczaka. Gdyby w tej chwili ptaszęta są już gotowe do samodzielności i stworzenia lepszego społeczeństwa. Podobnie byłoby z Inci. Gdyby zaś sklonować Elyf parę razy to mielibyśmy przedszkole. W tej chwili Hulya i Melis ,mają tyle informacji o Meyrem i Wytryszku, że nie potrzebują już Ayse. Ona zaś na pewno nie chciałaby zaszkodzić swojej piękniejszej koleżance. Wróblowa to parę razy zaniosła herbatę którą pewnie zaparzyła Gulsum dla Macide i tak się nią opiekowała. No raz czy dwa oddała jej Elyf do wspólnego spania, ale to wyglądało raczej na fanaberie zamożnej sułtanki i niż potrzebę chorej osoby.

  28.05.2022 21:03
 • Maniek (gość)

  Zauwazyłem, że Omer jest dużo inteligentniejszy od Elif, bo jako 5 latak umie się sam umyć i przejść przez ulicę, jak na jego wiek to już zaawansowana samodzielność bo takich maluchów trzeba jeszcze pilnować. Natomiast 11 letnia Elif wpada pod samochód i mama ją myje a już nie wspomnę o jej umiejętności otwierania zamków zaawansowanych. Ciekawe jakim geniuszem będzie ten chłopczyk jak osiągnie wiek tej księżniczki. Szkoda, że że w tym serialu nie obsadzili tych pięknych aktorek, które w poprzednim serialiku grały Melek, Elif, Asli i Sureyę. Ciekawe jak by Melis dowiedziała się, że Ayse jest psiapsiółką Meyrem to też by jej uprzykszała życie w holdingu. Haktaniry pewnie dały by dla Wróblowej i Elif pokój w którym gościli Pandę a Gulsum i jej matce w piwnicy gdzie miała Reyhan. A swoją drogą mogli by nie przyjąć jej do rezydencji z uwagi na jej chorobę no bo kto miał by czas się nią zająć zwłaszcza kiedy to pani doma sama jest chora, którą musi się opiekować właśnie Wróblowa.

  28.05.2022 08:24
 • rrr (gość)

  Dobry plan z wsypaniem Durmusa, ale np. Elif który była zaginioną dostała miejsce w klasie Macide i nikt się po nią nie zgłosił, więc i tu mogliby go zatrudnić póki co na buzię, a on by już 2 dnia z Neriman wynosił srajtaśmę i miętówki. Super pomysł z tym małym biznesem Meyrem, mając oparcie w Levencie to taka praca byłaby niejako relaksem. Asly powinna zostać wydana za tego Szofero-ogrodnika, bo franca za dużo kręci, a tak by miała chłopa w służbowym pokoju to by nie miała czasu na głupoty. Tak widać, że taka harpia ta mama Cemila. W tej chwili słodzi Ayse, ale na pewno będzie kręcić nochalem jak wyjdzie prawda. Pewnie chciałaby aby jej wnuk to miał błękitną krew, choć być może jej prapradziad to w czworakach zaiwaniał dla potomków Sulejmana. Hulya pewnie dawała się przytulać Bahadyrowi tylko do ślubu, później pewnie parę nieudanych prób zaciążenia (pewnie nawet sabotowanych) i koniec czułości. Może po ukatrupieniu Leventa wróciłby jej dobry humor, ale pewnie 2 tygodnie później firma już by splajtowała. Bahadyra pewnie wykończyła by ostatniego, bo ten głupiec jest pod jej hipnozą Ciekawe jakie to magiczne decyzje podjął Levent, że już są na prostej. Pieniądze Tekina poszły na Niemców, a te od Cemila na zatrudnienie Hulyi i wysłanie na bezpłatny urlop 1 zmiany? Ogólnie mało pokazują tej rezydencji, która przecież jest jak las. Ciekawe gdzie ulokowane są służki, mowa była o oficynie chyba. Lokum Vildan było takie se, ale choć bez sąsiadów. Biedny był pokój Reyhan. Za to mama Sureyi i Melek miały już takie wypasione, szczególnie ta pierwsza. Ciekawe jakby Gulsum sprowadziła mamę to pewnie by ją dali tam do garażu co był finał.

  27.05.2022 21:48
 • Maniek (gość)

  Meyrem by sama prasowała i układała ubrania do szafy swoje, Omera i Leventa. Wymieniała by firanki i pościele w swojej małżeńskiej sypialni i w pokoju braciszka. I sama pakowała by rzeczy Leventa kiedy ten wyjechał by w delegacje.

  27.05.2022 18:51
 • Maniek (gość)

  Meyrem mogła by załatwić swojemu ojcu robotę jako stróża w holdingu Metahnoglu powiedziała by że chronił prywatnie tylko ta osoba już nie potrzebowała go na dłużej i tak by się nie ujawniło, że był karany. Siorka Omera jak by została żoną Leventa to mogła by na samozatrudnienie stworzyć firmę cateringową i piekła by ciasteczka do cukierni i na zamówienie przygotowywała by potrawy na iftar i nie miała by roboty po znajomości jak Hulya i Melis. Miała by kasę dla siebie i swojego braciszka i nie była by utrzymanką tak jak te siostrunie. Aysel przygotoywała by tylko dania domownikom a Asly zajęła by sie praniem, prasowaniem i wymianą pościeli natomiast do sprzatania pani Uvliye mogła by wynająć kogoś z firmy sprzątającej i stać było by ją na to ponieważ miała by o dwie buzie mniej do wykarmienia (Saracówne). Ta matka Cemila ma wymagania z kosmosu co do synowej bo wg niej musi być skromna, dziana i pochodzić z szanowanej rodziny. Widać było, że Cemil na amen zabujał sie w Ayse. Ciekawe dlaczego Hulya odtrąciła Behadira kiedy chciał ją przytulić czyżby się nim brzydziła. Wygląda na to że rodzina Metahnoglu bardziej dba o swoje służki niż Haktaniry bo tamte mają w kuchni duży szklany stół i każda pokojówka ma dużo miejsca dla siebie żeby rozsiąść do żarcia a u sułtanki Macide to stolik w kuchni jest tak mały że każda musi się rozpychać jak świnka do koryta.

  27.05.2022 18:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×