"Żużel". Tomasz Ziętek gwiazdą filmu Doroty Kędzierzawskiej o żużlu! [ZDJĘCIA]

Dorota Kędzierzawska, autorka takich filmów jak m.in. "Pora umierać" czy "Jutro będzie lepiej", pracuje nad nowym obrazem. Tym razem Kędzierzawska postanowiła zaskoczyć!

Multimedia

Urodzona w 1957 roku reżyser tym razem postanowiła zrealizować film opowiadający o... żużlu! Jak sama przyznaje, chce, żeby film trafił głównie do młodych ludzi.

Produkcja jest zatytułowana po prostu "Żużel", a Kędzierzawska - oprócz reżyserii - odpowiada także za scenariusz. Autorem zdjęć jest Arthur Reinhart. W głównej roli na wielkim ekranie pojawi się Tomasz Ziętek, którego do tej pory można było kojarzyć z takich filmów jak m.in. "Kamienie na szaniec", "Carte Blanche" oraz "Body / Ciało". Ponadto w obsadzie mają się znaleźć m.in. Paweł Wilczak oraz Jagoda Porębska.

Tak o filmie, na oficjalnej stronie projektu, mówi Dorota Kędzierzawska:

W “Żużlu” chcemy pokazać młodego chłopca, który nosi w sobie jakąś fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia “po swojemu”, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste. Jakaś wewnętrzna siła każe mu postępować według swoich zasad, a nie zasad “tłumu”. Zdarza się często szczególnie w małych społecznościach, iż młodzi wchodzący w dorosłe życie, tak naprawdę mentalnie zachowują się jak ludzie starzy. Zalani wzorcami życia konsumpcyjnego, nieciekawego, błahego, wierzą, że to najlepsza i jedyna droga. A może nawet się nad tym nie zastanawiają. Liczy się dla nich to, co mam, to czym jeżdżę, w jakie ciuchy jestem ubrany. Lowa, nasz główny bohater, podświadomie czuje, że to, co każdy z nas ma najlepszego - nosi nie na sobie, ale w sobie. A ekstremalne przeżycia, jakie niesie ze sobą sport żużlowy, w przyśpieszonym tempie go doświadczają, pozwalają mu odkryć mechanizmy powodujące ludzkimi zachowaniami, przezwyciężać ograniczenia, rozbudzają ciekawość, “otwierają oczy”. Naszym największym marzeniem jest to, by “Żużel” właśnie młodym ludziom “otworzył oczy”, obudził w nich ciekawość życia, świata, innego człowieka. Pokazał, że każdy ma, a raczej może mieć, swoją niepowtarzalną drogę. A życie może być wielką frajdą i przygodą, choć czasem bardzo boli.

"ŻUŻEL" DO KIN TRAFI W 2017 ROKU

CZYTAJ TAKŻE:

"TARAPATY". PIOTR GŁOWACKI GWIAZDĄ FILMU PRZYGODOWEGO DLA CAŁEJ RODZINY [ZDJĘCIA]

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×