MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Europejski Kongres Gospodarczy 2024. Nowe technologie zrewolucjonizują naukę? „Nasza praca i edukacja będzie miała krótsze formy”

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Arkadiusz Gola
Czy nowe technologie mogą być przydatne w trakcie edukacji? Jakie kompetencje są kluczowe w XXI wieku? O tym, w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, rozmawialiśmy z prof. dr hab. Małgorzatą Dobrowolską, kierownikiem studiów MBA Politechniki Śląskiej.

Nowe technologie zrewolucjonizują naukę? Rozmowa z prof. Małgorzatą Dobrowolską

Rewolucja technologiczna przyniosła szereg zmian, w tym tych związanych z pracą, życiem codziennym, ale i edukacją. Jak podkreślała prof. dr hab. Małgorzata Dobrowolska, coraz większego znaczenia nabierają przy tym cyfrowe kompetencje techniczne i technologiczne.

- Równie ważne są jednak miękkie kompetencje, związane z rozwojem osobowości. Z jednej strony to elastyczność personalna, czyli umiejętności dostosowywania się do tego, co przyniesie nam los, ale to także umiejętność uczenia się przez całe życie. Gdy będziemy bardziej interdyscyplinarni, otworzymy się na naukę i będziemy tą otwartość na doświadczenia pielęgnować, to przyniesie to nam dużo różnych profitów, w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu – mówiła prof. dr hab. Małgorzata Dobrowolska.

Zdaniem kierownika studiów MBA Politechniki Śląskiej, w zrewolucjonizowanym świecie trzeba po prostu pokochać naukę.

- Byłoby dobrze, gdybyśmy lubili się szkolić, uczyć i byli otwarci, wykorzystując przy tym media społecznościowe. Bardzo nam zależy, żeby promować nowe technologie, nie tylko w życiu technicznym, ale takim zarządczym. Zależy nam na tym, żebyśmy kształcili menadżerów, którzy potrafią w dobrym tego słowa znaczeniu wykorzystywać technologie do zarządzania i usprawniania różnych procesów – podkreślała rozmówczyni.

Jak dodawała, istniejące technologie mają nam pomagać i nas wspierać. Zarówno w życiu codziennym, pracy, a także w edukacji. Zdaniem prof. Dobrowolskiej, wykonywana praca przez ludzi będzie ulegać zmianom.

- Nasza praca będzie bardziej projektowa. Wykonywane zawody będą troszkę krótsze. Mówi się o tym, że będziemy mieć pracę bardziej zmienną, czyli kilka razy w życiu będziemy się przekwalifikowywać. I to samo dotyczy edukacji – mówiła kierownik studiów MBA Politechniki Śląskiej.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej rozmowy, w materiale wideo.

Catering na stoisku PolskaPress przygotował Hotel M23 z Katowic. Hotel biznesowy dla Panów pod krawatem i z laptopem w dłoni. Hotel butikowy dla Pań ceniących intersujący design, które wyglądając przez wielkie okna ujrzą niezwykłą panoramę metropolii. Klimatyczne miejsce dla par, które potrzebują więcej intymności.

Głównym patronem medialnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach jest Polska Press Grupa, wydawca m.in. serwisu i magazynu „Strefa Biznesu”, 22 serwisów i dzienników regionalnych, ponad 500 serwisów miejskich, skonsolidowanych pod marką NaszeMiasto.pl, ogólnopolskiego portalu informacyjnego i.pl oraz serwisów e-commerce, branżowych i tematycznych, w tym: Sportowy24.pl, Gol24.pl, Telemagazyn.pl i Shownews.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo