24 godziny na arenie walki wielkich kotów

Wild 24: Big Cat Battlefield, Nowa Zelandia 2015

Kotowate są sprytnymi drapieżnikami, jednak czasami mogą stać się ofiarami. Gepardy rozważnie dobierają zdobycz; starają się polować bez wysiłku i ryzyka.

  • Czas trwania: 22 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Craig Medea

24 godziny na arenie walki wielkich kotów w telewizji

ZwińRozwiń
  • Czwartek 16.08.2018 08:35

    TVP 1

Twórcy

  • Craig Medea Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Kotowate są sprytnymi drapieżnikami, jednak czasami mogą stać się ofiarami. Gepardy rozważnie dobierają zdobycz; starają się polować bez wysiłku i ryzyka. W Parku Narodowym Canyonlands w Utah żyją drugie co do wielkości drapieżne koty w Ameryce. Na ciernistej sawannie Botswany stado lwów odpoczywa po nocnym polowaniu.

Tym razem poznamy życie wielkich kotów. Na szczycie łańcucha pokarmowego rządzą królewscy zabójcy, pożerając ogromne masy mięsa. Muszą być bezlitośni i precyzyjni. Nim dzień się skończy, drapieżne koty same mogą jednak stać się ofiarami. Myśliwi muszą tak samo walczyć o przetrwanie jak stworzenia, na które polują. Gepardy wciąż mają na sobie krew z ostatniego mordu, a już myślą o tropieniu następnej ofiary. Gepardy żyjące na sawannie znakomicie szacują opłacalność polowania. Kalkulują, które ze zwierząt jest najlepszą zdobyczą, złapaną bez zbędnego wysiłku i ryzyka. Gdy gazela wyczuje zbliżającego się drapieżnika, natychmiast rzuca się do ucieczki. Matka Natura nauczyła koty maksymalizowania szans. Park Narodowy Canyonlands w Utah - blisko 340 tysięcy akrów bardzo trudnego terenu. Mimo że słońce mocno świeci, powietrze wciąż jest chłodne i rześkie. Łagodny poranny wietrzyk niesie woń ofiary. Drugi co do wielkości kot Ameryki robi sobie spore nadzieje. Krater Ngorongoro w Tanzanii o powierzchni 260 km kwadratowych to siedziba myśliwego odnoszącego wyjątkowe sukcesy. Na ciernistej sawannie Botswany stado lwów odpoczywa po długim, nocnym polowaniu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×