24 godziny na bezkresnej pustyni

WILD 24 Impossible Desert, Nowa Zelandia 2015

Na pustyni panują ekstremalne warunki. Zwierzęta, które tu mieszkają, musiały wypracować niezwykłe metody umożliwiające przetrwanie.

  • Czas trwania: 22 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Twórcy

  • Craig Meade Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Na pustyni panują ekstremalne warunki. Zwierzęta, które tu mieszkają, musiały wypracować niezwykłe metody umożliwiające przetrwanie. Film przedstawia 24 godziny z życia zwierząt na kilku pustyniach, m.in. na Kalahari i Thar, zwanej też Wielką Pustynią Indyjską.

Kolejny odcinek opowieści o 24 godzinach w najbardziej ekstremalnych ekosystemach świata. Tym razem będzie to pustynia. Na pustyniach świata rządzi okrutny władca "jego królewska mość słońce". By przetrwać ekstremalne warunki w takim królestwie, poddani muszą się przystosowywać w równie ekstremalny sposób, chociaż nie gwarantuje to im przeżycia. Na jałowej ziemi życie jednego oznacza śmierć drugiego. Król słońce wstaje nad wypalonym sercem Australii. Przez Australię przechodzi Zwrotnik Koziorożca. Okala Ziemię niewidzialną nicią, wzdłuż której rozciągają się pustynie. Klejnot Afryki - pustynia Kalahari. Wielu tutejszych mieszkańców uciekło przed słońcem. Ale są i tacy, którzy wcale się nie obawiają słońca. W północno - zachodnich Indiach leży pustynia Thar zwana również Wielką Pustynią Indyjską. Na jej południowym krańcu znajduje się solnisko Wielki Rann. Głęboko na Saharze słabnie moc słońca.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×