24 godziny później: Uderzenie asteroidy

24 Hours After: Asteroid Impact, USA 2009

Dokument prezentuje rekonstrukcję zdarzeń z pierwszych godzin po uderzeniu w Ziemię asteroidy, która 65 milionów lat wcześniej przyczyniła się do wyginięcia dinozaurów.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jaime Bernanke

24 godziny później: Uderzenie asteroidy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jaime Bernanke Autor
  • Jaime Bernanke Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Rekonstrukcja zdarzeń z pierwszych godzin po uderzeniu w Ziemię asteroidy, która 65 milionów lat wcześniej przyczyniła się do wyginięcia dinozaurów. Autorzy prezentują skutki uderzenia oraz zmiany, które zaszły na powierzchni w ciągu pierwszych godzin od momentu katastrofy.

Rekonstrukcja zdarzeń z pierwszych godzin po uderzeniu w Ziemię asteroidy wielkości miasta, która 65 milionów lat temu przyczyniła się do wyginięcia dinozaurów. Być może był to jeden z najważniejszych dni w historii naszej planety. Autorzy prezentują skutki uderzenia oraz zmiany, jakie zaszły na powierzchni w ciągu pierwszych godzin od momentu katastrofy. Meteoryt o wielkości Waszyngtonu, ważący prawie bilion ton zmiótł z powierzchni naszej planety niemal 75% życia. Nikt dokładnie nie wie, co zabiło dinozaury: szczątki asteroidy, fala uderzeniowa, ciepło czy coś innego? I jak to możliwe, że niektóre zwierzęta przetrwały? Aby zrozumieć siły uwolnione w pierwszych sekundach po katastrofie ekipa naukowców przebywających w Nowym Meksyku próbuje odtworzyć wielki wybuch. Zobaczyć, jakie siły zostają uwolnione po uderzeniu, jak się poruszają i co sprawia, że są tak zabójcze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×