24 godziny w Australii - czas po monsunie

Australia - End of the Monsoon, USA 2015

Australia jest kontynentem bardzo suchym. Mimo niesprzyjających warunków, częstych susz i powodzi, jest domem dla ponad miliona gatunków roślin i zwierząt.

  • Czas trwania: 44 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Craig Medea

24 godziny w Australii - czas po monsunie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Craig Medea Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Australia jest kontynentem bardzo suchym. Aż jedna trzecia jej obszarów to tereny pustynne. Mimo niesprzyjających warunków, częstych susz i powodzi, jest domem dla ponad miliona gatunków roślin i zwierząt. Na północy kontynentu zamiast zimy i lata występują pory deszczowa i sucha. Cykliczne zmiany warunków determinują życie fauny i flory.

Australia kontynent tak suchy, że aż jedna trzecia jego powierzchni uważana jest za pustynię. To ląd nękany przez suszę, powodzie i pożary. Przy tylu kataklizmach bujność dzikiej przyrody wydaje się niemożliwa. Mimo to Australia jest domem dla ponad miliona gatunków roślin i zwierząt, z których wiele występuje wyłącznie tutaj. W czasie 24 godzin chęć przetrwania doprowadza stworzenia czasem do granic wytrzymałości i nie wszystkim się udaje. Australia nie jest największym państwem na świecie, ponieważ jest to odrębny kontynent. Ciągnie się 4 tysiące kilometrów od umiarkowanego południa do tropikalnej północy. Zamiast zimy i lata Australia Północna ma porę deszczową i suchą. To coroczny cykl decydujący o życiu i zachowaniach flory i fauny. Jest świt na początku pory suchej. Życiodajne deszcze się skończyły i przyroda Australii musi się zmierzyć z największymi wyzwaniami. Kangury to ikony Australii, a kangur rudy jest największym torbaczem na świecie. Osiąga czasem ponad półtora metra wysokości.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×