7 / 07: atak na Londyn

7 / 7: Attack on London, Wielka Brytania 2006

Szczegółowa relacja z wydarzeń 7 lipca 2005 roku, kiedy doszło do pierwszego w Europie Zachodniej ataku islamskich terrorystów. Obiektem zamachu stali się pasażerowie londyńskiego metra.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

7 / 07: atak na Londyn w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program przypomina dzień w którym Londyn zamarł na skutek działań niewielkiej grupy islamskich fundamentalistów z północy Anglii. Tego lipcowego ranka miejsce panującej w mieście euforii z powodu wieści, że Londyn został wybrany gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2012 roku, zajął strach i rozpacz. W wyniku działań terrorystów setki ludzi odniosło poważne obrażenia i ponad 50 osób poniosło śmierć. W programie poszczególne etapy akcji terrorystycznej i ich kulminacja, którą był zamach na życie niewinnych pasażerów londyńskiego metra.

Program przypomina dzień w którym Londyn zamarł na skutek działań niewielkiej grupy zaprzyjaźnionych ze sobą islamskich fundamentalistów z północy Anglii. Tego lipcowego ranka miejsce panującej w mieście euforii z powodu wieści, że Londyn został wybrany gospodarzem igrzysk olimpijskich w 2012 roku, zajął strach i rozpacz. Działania terrorystów w których wyniku setki ludzi odniosło poważne obrażenia i ponad 50 osób poniosło śmierć zupełnie zaskoczyły policję i służbę wywiadowczą kraju. Przy użyciu fabularyzowanych rekonstrukcji wydarzeń program pokazuje poszczególne etapy akcji terrorystycznej i ich kulminację, którą był zamach na życie niewinnych pasażerów londyńskiego metra.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×