ABBA. Najlepsze covery

Thank You for the Music: The Best ABBA Covers Ever, Wielka Brytania 2022

Autorzy przedstawiają różne covery zespołu ABBA na przykładzie nagrań Blancmange, Erasure, Portishead, Carli Bruni i Sinéad O'Connor. Razem z artystami zastanawiają się nad fenomenem szwedzkiego zespołu.

 • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Verity Maidlow

ABBA. Najlepsze covery w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Verity Maidlow Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Niewiele grup nagrało tak wiele tanecznych przebojów i doczekało się tylu coverów co ABBA. Od blisko pół wieku muzycy różnych nurtów biorą na warsztat piosenki szwedzkiego zespołu, nieraz osiągając zaskakujące brzmienia. Autorzy dokumentu pokazują tę różnorodność na przykładzie nagrań Blancmange, Erasure, Portishead, Carli Bruni i Sinéad O'Connor. Razem z artystami zastanawiają się nad fenomenem zespołu.

Co takiego jest w piosenkach Abby, że tylu artystów chce je śpiewać, a my wciąż chcemy ich słuchać? Niewiele grup nagrało tyle tanecznych przebojów i doczekało się tylu coverów co szwedzka Abba. Od blisko pół wieku muzycy różnych nurtów biorą jej piosenki na warsztat, nieraz osiągając zaskakujące brzmienia. Autorzy dokumentu pokazują tę różnorodność na przykładzie nagrań Blancmange, Erasure, Portishead, Carli Bruni i Sinead O'Connor. Razem z artystami zastanawiają się nad fenomenem Abby.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×