Adrenalina^II _ Pod napięciem

Crank: High Voltage, USA 2009

Płatny zabójca Chev Chelios zostaje porwany przez chińską mafię. Gdy odzyskuje przytomność, odkrywa, że jego serce zostało zastąpione sztucznym. Chelios ucieka oprawcom.

 • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Film sensacyjny
 • Reżyseria: Mark Neveldine, Brian Taylor

Adrenalina^II _ Pod napięciem w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Jason Statham jako Chev Chelios
 • Amy Smart jako Eve Lydon
 • Dwight Yoakam jako Doc Miles
 • Efren Ramirez jako Venus
 • Julanne Chidi Hill jako Dark Chocolate
 • Reno Wilson jako Orlando
 • Keone Young jako Don Kim

Twórcy

 • Mark Neveldine Scenariusz
 • Brian Taylor Scenariusz
 • Mark Neveldine Reżyseria
 • Brian Taylor Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Płatny zabójca Chev Chelios wchodzi w konflikt z bezwzględnymi ludźmi chińskiej mafii. Zostaje porwany, a gdy odzyskuje przytomność, odkrywa, że jego serce zostało zastąpione sztucznym. Z rozmowy chirurgów wynika, że boss polecił utrzymać Cheva przy życiu, bo będą mu potrzebne kolejne narządy. Chelios ucieka oprawcom. Znajomy lekarz informuje go, że wszczepiono mu aparat zastępujący serce typu Avicor. Aby Artificial Heart System nie przestał działać, wymaga regularnych doładowań energią elektryczną _ zainstalowana bateria wystarcza na godzinę.

Płatny zabójca Chev Chelios (Jason Statham) znów ma kłopoty. Tym razem wchodzi w konflikt z bezwzględnymi siepaczami chińskiej mafii. Gangsterzy porywają Cheva, a gdy ten odzyskuje przytomność trzy miesiące później, odkrywa, że jego niezniszczalne wcześniej serce zostało wycięte i zastąpione sztucznym. Z rozmowy chirurgów wynika, że boss triady polecił utrzymać Cheva przy życiu, ponieważ będą mu potrzebne jego kolejne organy. Chelios ucieka oprawcom. Znajomy lekarz Miles (Dwight Yoakam) informuje go, że wszczepiono mu organ typu Avicor. Aby Artificial Heart System nie przestał działać, wymaga regularnych doładowań energią elektryczną. Zainstalowana wewnątrz bateria wystarcza tylko na godzinę. Chev dowiaduje się, że jego skradzione serce jest w posiadaniu Johnny'ego Vanga (Art. Hsu) i rusza do akcji, ale ma potężnych przeciwników. Ściga go legendarny szef latynoskiego gangu El Huron (Clifton Collins Jr.) oraz Chińczycy, na czele których stoi sędziwy Poon Dong (David Carradine). W pierwszej części "Adrenaliny" Chev Chelios musiał przez dwadzieścia cztery godziny walczyć i zabijać, aby utrzymać w organizmie wysoki poziom adrenaliny, bo tylko w ten sposób mógł powstrzymać działanie śmiertelnej trucizny, którą mu wstrzyknięto. Film odniósł sukces, zarabiając blisko 43 miliony dolarów. Idąc za ciosem Mark Neveldine i Brian Taylor postanowili napisać scenariusz sequela, którego początkowo nie zamierzali reżyserować, ale w trakcie pracy tak bardzo się zaangażowali, że postanowili zrealizować film do końca. Mark Neveldine ("Patologia", "Gamer") rozpoczął karierę jako aktor i reżyser sztuk off-broadwayowych, potem jako operator pracował przy produkcjach dokumentalnych, teledyskach i serialach telewizyjnych. Brian Taylor był operatorem przy wielu produkcjach niezależnych i krótkometrażowych, jednym z pionierów realizacji w jakości HD. Wspólnie wymyślili opatentowaną przez siebie technikę filmowania "roller-dolly", która pozwala na poruszanie się kamery z prędkością do 96 km/h.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.8 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×