Afgański koszmar

The Afghan Nightmare, Norwegia 2011

Oficerowie NATO coraz częściej głoszą pogląd, że nie da się odnieść militarnego zwycięstwa nad afgańskimi Talibami. Dokument to wyjątkowe spojrzenie na współczesny Afganistan.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Klaus Erik Okstad

Afgański koszmar w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Klaus Erik Okstad Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Oficerowie NATO, którzy opowiadają się za wycofaniem wojsk z jednego z najbardziej drażliwych punktów zapalnych na świecie, coraz częściej głoszą pogląd, że nie da się odnieść militarnego zwycięstwa nad afgańskimi Talibami. Dokument to wyjątkowe spojrzenie na współczesny Afganistan. Oczami jednego z oficerów sił NATO, pułkownika Solberga widzowie mogą przyjrzeć się sposobom działania sił rozjemczych i ich współpracy z miejscowymi władzami.

Nie da się odnieść militarnego zwycięstwa nad afgańskimi Talibami. Taki pogląd coraz częściej można usłyszeć od oficerów NATO, którzy opowiadają się za wycofaniem wojsk z jednego z najbardziej drażliwych punktów zapalnych na świecie. „Afgański koszmar” to wyjątkowe spojrzenie na współczesny Afganistan. Oczami jednego z oficerów sił NATO, pułkownika Solberga możemy przyjrzeć się sposobom działania sił rozjemczych i ich współpracy z miejscowymi władzami. Czy z Talibami można rozmawiać? Czy w kraju, będącym beczką prochu, możliwy jest pokojowy dialog? Czy Afganistan skazany jest na pozostanie areną niekończącej się walki? Reżyser „Afgańskiego koszmaru” nie cofa się przed zadaniem tych pytań, mierząc się z wciąż palącym problemem z zupełnie nowej perspektywy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×