AIDS w RPA

The Faces of AIDS, RPA 2011

AIDS w RPA w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Republika Południowej Afryki jest krajem, w którym zachorowalność na AIDS dawno już osiągnęła rozmiar epidemii. Każdego roku choroba zbiera żniwo 350 tysięcy zgonów. Władze zdają się nie dostrzegać problemu. Pomagać zarażonym wirusem HIV usiłują jedynie niezależne organizacje pozarządowe. Dokument przedstawia sylwetki i pracę ludzi z organizacji pozarządowych, które zajmują się chorymi, a także jak miejscowe społeczności jednoczą się w walce z problemem, który władze ignorują.

Republika Południowej Afryki jest krajem, w którym zachorowalność na AIDS dawno już osiągnęła rozmiar epidemii. Każdego roku choroba zbiera żniwo 350 tysięcy zgonów. Miejscowe władze nie robią jednak nic, by temu przeciwdziałać.

Politycy i duchowni zdają się nie dostrzegać problemu. Statystyki jednak są bezlitosne - nigdzie na świecie nie ma tylu nosicieli wirusa HIV co w RPA. Przeciwdziałać epidemii i pomagać zarażonym usiłują jedynie niezależne organizacje pozarządowe. „Gdyby te dzieci nie miały gdzie pójść, czekałaby je śmierć” - mówi Rosie Mashale, założycielka schroniska dla chorych dzieci i jedna z osób, starających się odmienić fatalną sytuację w afrykańskim kraju. „AIDS w RPA” to wnikliwy dokument ujawniający szokującą dla wielu prawdę. Przyglądając się pracy zapaleńców z organizacji pozarządowych, twórcy filmu pokazują, jak miejscowe społeczności jednoczą się w walce z problemem, który władze ignorują.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×