Alain Robert - człowiek pająk

La légende de l'homme araignée, Francja 2008

Człowiek pająk żyje naprawdę. Ma 48 lat, pochodzi z Francji i nazywa się Alain Robert. Od blisko 15 lat zadziwia i szokuje, wspinając się na szczyty najwyższych budynków świata.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Alain Robert - człowiek pająk w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Człowiek pająk żyje naprawdę. Ma 48 lat, pochodzi z Francji i nazywa się Alain Robert. Od blisko 15 lat zadziwia i szokuje, wspinając się na szczyty najwyższych budynków świata. Kiedyś zajmował się wspinaczką górską, w końcu uznał, że większym wyzwaniem są dla niego gigantyczne gmachy. Pierwszą próbę zdobycia szczytu wielkomiejskiej budowli podjął w 1997 roku w Malezji. Był bliski dopięcia swego, ale na 60. piętrze ujęła go policja. Od tamtego czasu Robert podejmuje podobne wyzwania na świecie.

Człowiek- Pająk żyje naprawdę. Ma 48 lat, pochodzi z Francji i nazywa się Alain Robert. Od blisko 15 lat zadziwia i szokuje, wspinając się na szczyty najwyższych budynków świata. Kiedyś zajmował się wspinaczką górską, w końcu uznał jednak, że większym wyzwaniem są dla niego gigantyczne gmachy. Pierwszą próbę zdobycia szczytu wielkomiejskiej budowli podjął w 1997 roku w Malezji. Był bliski dopięcia swego, ale na 60. piętrze ujęła go policja. Od tamtego czasu Robert podejmuje podobne wyzwania na całym globie. Nie pyta nikogo o pozwolenie, po prostu wczesnym rankiem rozpoczyna wspinaczkę, gromadząc coraz większe grono gapiów. Niemal zawsze na szczycie wieżowca na Spider-Mana, jak zaczęto go przezywać, czeka policja. Po krótkiej rozprawie jest jednak wolny - może kontynuować niecodzienną misję. Dokument opowiada o niecodziennej karierze Alaina Roberta. Człowiek-Pająk zdecydował się udzielić jego twórcom ekskluzywnego wywiadu, który - w połączeniu z bogatym materiałem archiwalnym oraz nastrojową muzyką Steve'a Shehana - składa się na fascynujący portret jednego z najbardziej znanych śmiałków współczesnej historii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×