Alisa w krainie wojny

Almanach Majdanu, Polska 2015

Alisa ma 26 lat, gdy w Kijowie zaczyna się rewolucja. Jest studentką szkoły filmowej, ale przede wszystkim jest Ukrainką. Film przedstawia jej życie od czasu Euromajdanu do wojny na wschodzie Ukrainy.

 • Czas trwania: 74 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Liubov Durakova, Alisa Kovalenko

Alisa w krainie wojny w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Alisa Kovalenko Zdjęcia
 • Liubov Kovalenko Zdjęcia
 • Alisa Kovalenko Scenariusz
 • Liubov Durakova Scenariusz
 • Liubov Durakova Reżyseria
 • Alisa Kovalenko Reżyseria
 • Weronika Pliszka Montaż
 • Liubow Durakowa Autor

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Alisa ma 26 lat, gdy w Kijowie zaczyna się rewolucja. Jest studentką szkoły filmowej, lecz przede wszystkim jest Ukrainką. Film przedstawia jej życie od czasu Euromajdanu do wojny na wschodzie Ukrainy. To dziennik zagubionej w niestabilnym świecie młodej kobiety. Obraz tragicznych doświadczeń, uczuć i obaw. Alisa była w niewoli u separatystów, którzy uznali ją za szpiega ukraińskiej armii. Obecnie jest nie tylko reżyserem - stała się uczestnikiem wydarzeń. Dokument pokazuje także miłość Alisy i jej francuskiego chłopaka.

Film opowiada dramatyczną historię młodej dziewczyny, która bierze udział w proteście na Majdanie. Wiedziona instynktem dokumentalistki, ale także poczuciem obywatelskiej odpowiedzialności, stopniowo z obserwatorki zamienia się w uczestniczkę tych wydarzeń. Z kamerą dociera do najgorętszych miejsc na froncie. Kiedy zaczyna się rewolucja w Kijowie, Alisa ma 26 lat. Jest studentką kijowskiej szkoły filmowej, ale przede wszystkim czuje się prawdziwą Ukrainką. Film przedstawia jej życie od czasu Euromajdanu do wojny na Wschodzie. Jest to swoisty film dziennik młodej kobiety zagubionej w niestabilnym świecie. Żywy obraz jej tragicznych doświadczeń, uczuć i obaw. Alisa była w niewoli u separatystów, którzy wzięli ją za szpiega ukraińskiej armii. Mimo to nie zrezygnowała z filmowania, rejestrowała wszystko, co się wokół niej działo. "Alisa w krainie wojny" to także film o miłości Alisy i jej francuskiego chłopaka. Czy ich uczucie przetrwatę ciężką próbę?

Komentarze

Skomentuj
 • mark (gość)

  Czekałem z niecierpliwością, obejrzałem i ... rozczarowanie maksymalne. Takie coś to byle amator mógł nakręcić telefonem komórkowym. A najbardziej mnie rozczarowało, że pod tym "arcydziełem" podpisał się Pan Jacek Bławut. O jakie przesłanie chodziło w tym "dziele"? Bo jedyne jakie ja znalazłem, to po prostu "lansowanie się" Pani reżyser. Wiem, że to ostre słowa, ale tak po prostu to odebrałem.

  25.05.2016 00:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×