Ambasador polskości

Polska 2005

Zygmunt Stankiewicz, mieszkający od ponad 60 lat w Szwajcarii, to znany artysta rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Szwajcarskiego Związku Malarzy, Rzeźbiarzy i Architektów.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ambasador polskości w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Beata Hyży-Czołpińska Scenariusz
  • Beata Hyży-Czołpińska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Zygmunt Stankiewicz, mieszkający od ponad 60 lat w Szwajcarii, znany jest jako artysta rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Szwajcarskiego Związku Malarzy, Rzeźbiarzy i Architektów. To także ceniony w świecie filozof, autor teorii twórczej wszechnatury, wygłaszający prelekcje na międzynarodowych sympozjach estetyki, filozofii i sztuki. To także niestrudzony ambasador polskości i emigracyjny działacz społeczno-polityczny, utrzymujący do dziś żywe kontakty z elitami naukowymi i rządzącymi na świecie.

Zygmunt Stankiewicz, mieszkający od ponad 60 lat w Szwajcarii, ma dziś 90 lat. Znany jest jako artysta rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Szwajcarskiego Związku Malarzy, Rzeźbiarzy i Architektów. To także ceniony w świecie filozof, autor teorii twórczej Wszechnatury, wygłaszający prelekcje na międzynarodowych sympozjach i kongresach estetyki, filozofii i sztuki. To także niestrudzony ambasador polskości i emigracyjny działacz społeczno - polityczny, utrzymujący do dziś żywe kontakty z elitami naukowymi i rządzącymi na całym świecie. To wreszcie założyciel prywatnego Polskiego Muzeum Historycznego w zamku Muri - Bern w Szwajcarii. To on (również w zamku Muri, gdzie mieszka) stworzył Instytutu Badań Zagadnień Międzynarodowych. Instytut powstał jako forum dyskusyjne aktualnej polityki światowej. Jego celem jest analizowanie znaczenia twórczego dorobku społeczno - politycznego narodu polskiego na tle sytuacji międzynarodowej, by w ten sposób pomóc w budowie przyszłej wspólnoty narodów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×