Anatomia zła

Anatomia zła, Polska 2015

Film opowiada historię "Lulka" (Krzysztof Stroiński), płatnego zabójcy, który właśnie zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Prowadzący kilka lat wcześniej jego sprawę prokurator, nieoczekiwanie składa mu propozycję nie do odrzucenia.

 • Czas trwania: 117 minut, Gatunek: Thriller
 • Reżyseria: Jacek Bromski

7

Ocena redakcji

Film Jacka Bromskiego jest trochę jak grecka tragedia, gdzie od przeznaczenia się nie ucieknie. Wraz z pierwszym naciśnięciem spustu nie ma już odwrotu. „Anatomia zła” to obraz Polski opanowanej przez raka korupcji. Zło jest wszechobecne, tutaj nie ma pozytywnych bohaterów, wszyscy zasłużyli na kulę w łeb lub kosę pod żebro.

Anatomia zła w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Krzysztof Stroiński
 • Marcin Kowalczyk
 • Piotr Kowalczyk
 • Andrzej Seweryn
 • Magdalena Kuta
 • Anna Dereszowska
 • Ewa Kolasińska-Szramel jako Wiśniewska

Twórcy

 • Jacek Bromski Reżyseria
 • Krzysztof Szpetmański Montaż
 • Michał Englert Zdjęcia
 • Grzegorz Piątkowski Scenografia
 • Ludek Drizhal Muzyka
 • Jacek Bromski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Płatny zabójca, Lulek, warunkowo wychodzi z więzienia. Prokurator, który przed laty prowadził jego sprawę, składa mu propozycję - Lulek ma zabić komendanta Centralnego Biura Śledczego. Jeśli Lulek wykona zadanie, dostanie zapłatę, a jego akta zostaną wyczyszczone. Mężczyzna decyduje się podjąć zadania. Pomaga mu dawny znajomy - były żołnierz Staszek, który w zamian ma mieć możliwość powrotu do wojska.

Film akcji, 116 min, Polska, 2015 Scenariusz i reżyseria: Jacek Bromski Zdjęcia: Michał Englert Muzyka: Ludek Drizhal Aktorzy: Krzysztof Stroiński (Lulek), Marcin Kowalczyk (Stasiek), Piotr Kowalczyk, Andrzej Seweryn, Magdalena Kuta, Anna Dereszowska, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Marcin Perchuć, Michalina Olszańska, Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Michalina Olszańska, Piotr Głowacki, Andrzej Seweryn 65 - letni Lulek, płatny zabójca pracujący dla gangsterów, warunkowo wypuszczony na wolność, dostaje ofertę pracy oraz snajperski karabin od prokuratora, który kilka lat wcześniej go zamknął. Ma sprzątnąć komendanta Centralnego Biura Śledczego. Lulek rozpoczyna treningi, szybko orientuje się jednak, że nabawił się wady wzroku, co uniemożliwia wykonanie zadania. Nie może jednak odmówić prokuratorowi, mając do wyboru albo powrót do więzienia, albo pieniądze i szansa wyjazdu za granicę. Przypomina sobie o sprawie Staśka, wojskowego snajpera skazanego przez Sąd Wojskowy na degradację i dyscyplinarne zwolnienie z wojska za to, że omyłkowo podczas akcji w Afganistanie zastrzelił czwórkę cywilów. Lulek w tajemnicy przed prokuratorem angażuje Staśka do pomocy, przedstawiając się jako wyższy oficer kontrwywiadu i sugerując, że Stasiek został wybrany do wykonania zadania specjalnego i jeśli mu się powiedzie, będzie mógł wrócić do wojska, tym razem do służby w kontrwywiadzie wojskowym. Prokurator działa na zlecenie bogatego biznesmena, Amerykanina polskiego pochodzenia, któremu komendant, a raczej jego archiwum i pamiętliwość przeszkadza w przeprowadzeniu interesu życia. Zamach się udaje, ale są trudności z zapłatą, Amerykanin nie dostarcza na czas pieniędzy. W wyniku kłótni Lulka z prokuratorem, pierwszy zostaje ciężko ranny, a drugi ginie. Stasiek wiezie Lulka samochodem do znajomego lekarza gangsterów, ale w drodze ten umiera. Stasiek wrzuca do rzeki jego ciało oraz karabin, sam zaś wraca do Warszawy. Zatrzymuje się w obskurnym hotelu, w którym uprzednio Lulek go umieścił. Wraca samochodem Lulka i z jego pieniędzmi. Zupełnie nie wie, co ma ze sobą zrobić w tej sytuacji. Odnajduje dziewczynę, z którą wcześniej miał kontakt. Osamotniony namawia ją do wspólnego wyjazdu za granicę. Tymczasem policja odnajduje w rzece ciało Lulka i karabin, kojarząc to z zamachem na komendanta. Stasiek jest w poważnych tarapatach. Teraz koledzy Lulka postanawiają pomścić przyjaciela. Do ekzekucji ma dojść na hotelowym parkingu.

Recenzje

 • Film Jacka Bromskiego jest trochę jak grecka tragedia, gdzie od przeznaczenia się nie ucieknie. Wraz z pierwszym naciśnięciem spustu nie ma już odwrotu. „Anatomia zła” to obraz Polski opanowanej przez raka korupcji. Zło jest wszechobecne, tutaj nie ma pozytywnych bohaterów, wszyscy zasłużyli na kulę w łeb lub kosę pod żebro.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • the bil (gość)

  film wart obejrzenia

  26.10.2019 21:54
 • ~ (gość)

  Moim zdaniem aktorzy na najwyższym poziomie. Oscarowa rola Krzysztofa. Stroińskiego.

  28.09.2018 19:59
 • znawca gicioruf (gość)

  Film (scenariusz) git, ale aktorzy niestety nie staneli na wysokosci zadania. Mogli z siebie wiecej dac, za samozachowawczy i malo blyskotliwi.

  12.08.2018 14:28
 • Cep (gość)

  film zajebisty, wszedzie krew i roztrzaskane mozgi brrrrrrr

  21.01.2018 19:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.5 Głosów: 2

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×