Andrzej. Wspomnienie o Andrzeju Nardellim

Andrzej. Wspomnienie o Andrzeju Nardellim, Polska 1993

Dokument o Andrzeju Nardellim, zmarłym tragicznie 10 czerwca 1972 roku. Aktora wspominają jego przyjaciele i znajomi. W dokumencie wykorzystano różne materiały archiwalne.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Magda Umer

Andrzej. Wspomnienie o Andrzeju Nardellim w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Magda Umer Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o Andrzeju Nardellim, zmarłym tragicznie 10 czerwca 1972 roku. Aktora wspominają jego przyjaciele i znajomi. W dokumencie wykorzystano następujące materiały archiwalne: "Nasze miasto" Throntona Wildera w reż. Jerzego Gruzy, "Raz, dwa, trzy..." (z życia PWST w Warszawie), "Hanuszkiewicz" Tadeusza Kraśki, "Notatnik kulturalny", "Jest - czy się śni?" Krystyny i Michała Bogusławskich, "Poezja Andrzeja Trzebińskiego" w reż. Michała Bogusławskiego, "Bracia Karamazow" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Jerzego Krasowskiego.

Film dokumentalny o Andrzeju Nardellim, zmarłym tragicznie 10 czerwca 1972 roku. Aktora wspominają jego przyjaciele i znajomi: Daniel Olbrychski, Maciej Englert, Piotr Fronczewski, Zofia Kucówna. W programie wykorzystano materiały archiwalne TVP i WFDiF: "Nasze miasto" Throntona Wildera w reż. Jerzego Gruzy, "Raz, dwa, trzy..." (z życia PWST w Warszawie), "Hanuszkiewicz" Tadeusza Kraśki, "Notatnik kulturalny", "Jest - czy się śni?" Krystyny i Michała Bogusławskich, "Poezja Andrzeja Trzebińskiego" w reż. Michała Bogusławskiego, "Bracia Karamazow" Fiodora Dostojewskiego, w reżyserii Jerzego Krasowskiego, "Tadeusz" w reż. Michała Bogusławskiego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×