Angkor odkryty na nowo

Angkor: The Rediscovered City, Francja 2013

Dokument przybliża najnowsze badania na temat zabytkowego kompleksu Angkor, wpisanego w 1992 roku na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Frédéric Wilner

Angkor odkryty na nowo w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Frédéric Wilner Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Imperium Angkoru jest oficjalnie uznane za państwo, z którego powstało Królestwo Kambodży. Nazwy Angkor używa się również na określenie zabytkowego kompleksu miejskiego, które jest pozostałością po dawnej stolicy Imperium. Współcześnie nazwę miasta można tłumaczyć jako "Święte Miasto" lub po prostu "Stolica". Na terenie kompleksu wielkości ponad 400 km², znajdują się liczne świątynie, pozostałości po infrastrukturze miejskiej oraz lasy i zbiorniki wodne. Dokument przybliża najnowsze badania na temat zabytkowego kompleksu.

Dokument Frédérica Wilnera przybliża najnowsze badania na temat zabytkowego kompleksu Angkor, wpisanego w 1992 roku na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Imperium Angkoru jest oficjalnie uznane za państwo, z którego powstało dzisiejsze Królestwo Kambodży. Nazwy Angkor używa się również na określenie zabytkowego kompleksu miejskiego, które jest pozostałością po dawnej stolicy Imperium. Współcześnie nazwę miasta można tłumaczyć jako "Święte Miasto" lub po prostu "Stolica". Na terenie kompleksu wielkości ponad 400 km², znajdują się liczne świątynie, pozostałości po infrastrukturze miejskiej oraz lasy i zbiorniki wodne. Używając najbardziej zaawansowanych technologii, badań koncentrujących się na pozostałych posągach w Angkor i dokumentach sporządzonych przez Louisa Delaporte'a, jednego z pierwszych odkrywców miasta, badacze określili, jak dokładnie funkcjonowały świątynie Khmerów. Byli również w stanie stwierdzić, jakie znaczenie dla ówczesnych mieszkańców miała architektura oraz w jaki sposób stolica Imperium Angkoru pod koniec XIII wieku stała się największym miastem na świecie zamieszkiwanym przez około milion osób.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×