Antyszachy: 1978 Korcznoj kontra Karpow i Kreml

Closing Gambit: 1978 Korchnoi versus Karpov and the Kremlin, Wielka Brytania 2017

Autorzy przedstawiają opowieść o tym, że gdy rywale walczą w pojedynku szachowym, w tle toczy się wojna wywiadów, sekretnych wiadomości, agentów KGB i śmiertelnych gróźb.

 • Czas trwania: 81 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Alan Byron

Antyszachy: 1978 Korcznoj kontra Karpow i Kreml w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Alan Byron Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument to fascynująca historia mistrzostw świata w szachach z 1978 roku. Pojedynek między protegowanym Komunistycznej Partii Radzieckiej Anatolijem Karpowem a sowieckim uciekinierem Wiktorem Korcznojem, uznanym za zdrajcę Związku Radzieckiego. Karpow miał obronić tytuł mistrza świata. Wspierany przez władców Kremla i agentów KGB zawodnik ma pokonać krytyka sowieckiego reżimu.

Niesamowita historia sportowa, której nigdy przedtem nie opowiedziano. Gdy rywale walczą w pojedynku szachowym, w tle toczy się wojna wywiadów, sekretnych wiadomości, agentów KGB i gróźb śmierci. Dokument to fascynująca historia Mistrzostw Świata w Szachach z 1978 roku. Pojedynek między protegowanym Komunistycznej Partii Radzieckiej - Anatolijem Karpowem a sowieckim uciekinierem - Wiktorem Korcznojem, uznanym za zdrajcę Związku Radzieckiego. Karpow ma obronić tytuł mistrza świata. Wspierany przez rosyjski reżim, tajne służby, agentów KGB ma pokonać krytyka sowieckiego reżimu. To emocjonujące 90 minut, które trzyma widzów w napięciu, aż do końca.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×