Apostoł mediów - bł. Jakub Alberione

Apostoł mediów - bł. Jakub Alberione, USA 2015

Historia pierwszego w dziejach Kościoła błogosławionego, który w pracy duszpasterskiej posługiwał się przede wszystkim mediami. W 1913 r. ks. Jakub Alberione zostaje redaktorem podupadającego tygodnika diecezjalnego "Gazzetta d'Alba".

 • Czas trwania: 92 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Apostoł mediów - bł. Jakub Alberione w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1913 r. we włoskim mieście Alba ks. Jakub Alberione, ojciec duchowny w miejscowym seminarium, zostaje redaktorem i reformatorem podupadającego tygodnika diecezjalnego "Gazzetta d'Alba", a rok później zakłada instytucję nazwaną "szkołą drukarską". W 1921 r. grupka uczniów wraz z ks. Alberione składa na ręce ordynariusza diecezji śluby posłuszeństwa, czystości i ubóstwa z intencją oddania swojego życia na rzecz apostolstwa dobrego druku.

Jest to historia pierwszego w dziejach Kościoła błogosławionego, który w swojej pracy duszpasterskiej posługiwał się przede wszystkim mediami. W 1913 r. we włoskim mieście Alba ks. Jakub Alberione, ojciec duchowny w miejscowym seminarium, zostaje redaktorem i reformatorem podupadającego tygodnika diecezjalnego "Gazzetta d'Alba", a rok później zakłada instytucję nazwaną "szkołą drukarską". Mówi: "Chcemy jak Apostołowie głosić Ewangelię i używać do tego celu druku". Wokół szkoły drukarskiej powstaje wspólnota chłopców w wieku od 15 do 17 lat, którzy pracują w drukarni, a wieczorami modlą się w prowizorycznej kaplicy. W 1921 r. grupka uczniów ze szkoły drukarskiej wraz z ks. Alberione składa na ręce ordynariusza diecezji śluby posłuszeństwa, czystości i ubóstwa z intencją oddania swojego życia na rzecz apostolstwa dobrego druku.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×