Archiwum X - śledztwa po latach

Polska 2005

W 1998 r. została zamordowana ciężarna 18-letnia Monika. Za popełnienie tej zbrodni jej narzeczony został skazany na 25 lat więzienia. Wciąż jednak okoliczności zdarzenia są niejasne.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Dokument fabularyzowany

Archiwum X - śledztwa po latach w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 31.10.2005 21:30

    TVN

Opis programu

ZwińRozwiń

21 października 1998 r. w Rabce Zdroju znaleziono zwłoki 18-letniej Moniki. 2 dni później dziewczyna miała wyznaczony termin porodu. Rany i sińce na rękach ofiary wskazywały, że bardzo się broniła. Zginęła od kilkudziesięciu ciosów siekierą. O popełnienie zbrodni początkowo podejrzewano dwóch mężczyzn: narzeczonego dziewczyny Krzysztofa Z. oraz jej ojczyma Stanisława P. Ten pierwszy został skazany na 25 lat więzienia. Po 7 latach od zbrodni policjanci nie wierzą, że skazany działał sam. Prawda o śmierci ciężarnej Moniki nie została odkryta.

21 października 1998 roku w miejscowości Rabka Zdrój znaleziono zwłoki 18-letniej Moniki. Dziewczyna za 2 dni miała wyznaczony termin porodu. Rany i sińce na rękach ofiary wskazywały, że bardzo się broniła. Zginęła od kilkudziesięciu ciosów siekierą. O popełnienie tej makabrycznej zbrodni w pierwszym etapie śledztwa podejrzewano dwóch mężczyzn: chłopaka dziewczyny Krzysztofa Z. oraz jej ojczyma Stanisława P. Śledztwo zostało zakończone wyrokiem sądu - na karę 25 lat pozbawienia wolności skazany został chłopak dziewczyny Krzysztof Z. Po 7 latach od zbrodni policjanci nie wierzą, że skazany działał sam. Kulisy śmierci ciężarnej Moniki nadal pozostają nieznane. W programie rozmawiamy z ludźmi, którzy do tej pory nie zeznawali. Czy po tylu latach nowe ślady pomogą rozwiązać tę kryminalną zagadkę. Policyjne "Archiwum X" powstało w 1999 roku w Krakowie. Jest to specjalna tajna komórka policji, która zajmuje się sprawami zagadkowych, nierozwiązanych zabójstw sprzed lat. Pracują w niej najbardziej doświadczeni policjanci. Prowadzą sprawy, które przed laty utknęły w martwym punkcie. W serialu przedstawiamy autentyczne historie. Razem z policjantami próbujemy wyjaśnić wszystkie zagadki i dowiedzieć się całej prawdy o wydarzeniach z przeszłości. Zwracamy się też do widzów z hasłem o pomoc: "Pomóż rozwikłać tajemnice zbrodni sprzed lat. " Być może przedstawiane historie przypomną komuś jakiś fakt, istotny szczegół, który pomoże rozwiązać tajemnice z policyjnych archiwów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×