Atlantyckie olbrzymy. Azory

Giants of the Atlantic - Azores, Niemcy 2016

Azory to archipelag wysp należący do Portugalii, oddalony o około 1500 km od Półwyspu Iberyjskiego. U wybrzeży wysp można zaobserwować kaszaloty, humbaki, płetwale błękitne i wale szare.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Erich Proell

Atlantyckie olbrzymy. Azory w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Erich Proell Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Archipelag Azorów - dziewięciu wysp wulkanicznych należących do Portugalii, położony ok. 1500 km od wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego - zaliczany jest do Makaronezji. Dzięki żyznej, wulkanicznej glebie i umiarkowanemu klimatowi szata roślinna wysp jest wyjątkowo bogata. Jeszcze ciekawiej prezentuje się podwodny świat w tych okolicach. Można podziwiać tutaj strome podwodne zbocza i zaobserwować kaszaloty, humbaki, płetwale błękitne i wale szare.

Film dokumentalny o Azorach. Archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych należących do Portugalii, położony ok. 1500 km od wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego, zaliczany jest do Makaronezji. Na przestrzeni 650 km rozciągają się trzy główne grupy wysp. Dzięki żyznej, wulkanicznej glebie i umiarkowanemu klimatowi szata roślinna wysp jest wyjątkowo bogata. Ale dużo ciekawiej prezentuje się podwodny świat. Strome podwodne zbocza, kaszaloty, humbaki, płetwale błękitne i szare wieloryby. Zafascynują każdego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×