Atlantyda. Źródła legendy

Atlantis: The Evidence, Wielka Brytania 2010

Badania geologiczne i archeologiczne przynoszą dowody na prawdziwość mitu o Atlantydzie. Wywiady z ekspertami zostały uzupełnione o sceny ukazujące sposób życia zniszczonej cywilizacji.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Natalie Maynes

Atlantyda. Źródła legendy w telewizji

ZwińRozwiń
 • HIT Dnia

  Sobota 04.11.2017 12:30

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Poniedziałek 29.05.2017 14:05

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Niedziela 30.10.2016 06:20

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Sobota 29.10.2016 11:20

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Seames MC Cracken Zdjęcia
 • Natalie Maynes Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W jednym z dialogów Platon opisał odległą w czasie cywilizację, która została zniszczona przez zesłany przez bogów kataklizm. Najnowsze badania geologiczne i archeologiczne przynoszą dowody na prawdziwość mitu o Atlantydzie. W 1620 r. p.n.e. wydarzył się największy kataklizm starożytnego świata - wybuch wulkanu Thera, ulokowanego na dzisiejszej wyspie Santorini. Wywiady z ekspertami, geologami, geografami, archeologami oraz z historykami sztuki, zostały uzupełnione o sceny ukazujące sposób życia zniszczonej cywilizacji.

W jednym ze swoich dialogów Platon opisał odległą w czasie, zaawansowaną i dostatnią cywilizację, która jednej nocy została zniszczona przez kataklizm zesłany przez bogów. Najnowsze badania geologiczne i archeologiczne przyniosły dowody na prawdziwość mitu o Atlantydzie. W roku 1620 p.n.e. wydarzył się bowiem największy kataklizm starożytnego świata - wybuch wulkanu Thera, ulokowanego na dzisiejszej wyspie Santorini. W owym czasie ta wyspa na Morzu Egejskim stanowiła centrum wymiany handlowej, pierwszej, wielkiej europejskiej cywilizacji cywilizacji minojskiej. Wywiady z ekspertami: geologami, geografami, archeologami oraz historykami sztuki uzupełniają tutaj sceny, ukazujące sposób życia dawnej cywilizacji. Ponadto grafika komputerowa odtwarzająca architekturę, sztukę i sprzęty codziennego użytku. Poszczególne elementy odkryć z tych różnych dziedzin składają się na obraz niezwykle spójny z przekazem platońskim, potwierdzając ugruntowanie wizji filozoficznej w rzeczywistości. (ATLANTIS: THE EVIDENCE) Film dokumentalny, 49 min, Wielka Brytania, 2010 Reżyseria: Natalie Maynes Zdjęcia: Seamas McCracken

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×