Austin Stevens w dolinie węży

Austin Stevens: Valley of the Snake, USA 2005

Biolog Austin Stevens wybrał się do Australii. W stanie Queensland poszukuje największych na antypodach pytonów ametystowych, zamieszkujących trudno dostępną dolinę.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Austin Stevens w dolinie węży w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 08.02.2010 12:05

    TVP 2

  • Piątek 15.01.2010 11:25

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Biolog Austin Stevens wybrał się do Australii. W stanie Queensland poszukuje największych na antypodach pytonów ametystowych, zamieszkujących trudno dostępną dolinę. Ponieważ dociera tam niewiele światła, pytony wpełzają na czubki drzew, aby się wygrzewać. Droga jest długa i trudna. Nad góry nadciąga burza. Obfite opady sprawią, że dolina stanie się niedostępna. Aby zdobyć wymarzone zdjęcia, podróżnik musi dotrzeć tam i opuścić dolinę zanim zacznie padać.

Austin Stevens, podróżnik i biolog, od lat tropi ciekawe, groźne i rzadkie zwierzęta, aby je fotografować. Tym razem wybrał się do Australii. W stanie Queensland poszukuje największych na antypodach pytonów ametystowych, zamieszkujących trudno dostępną dolinę. Ponieważ dociera tam niewiele światła słonecznego, pytony muszą wpełzać na czubki drzew, aby się wygrzewać. Niejednokrotnie widywano tam nawet dwumetrowe gady na szczytach drzew. Właśnie tam chce je uwiecznić na zdjęciu Austin Stevens. Pytony ametystowe są jednymi z dziesięciu gatunków pytonów występujących na kontynencie australijskim. Wszystkie, choć groźne, odznaczają się niezwykłą urodą. Rekordowo duże egzemplarze pytonów ametystowych osiągają nawet 8, 5 m długości i mimo to potrafią się wspinać na drzewa. Polują na owocożerne nietoperze, pałanki i szczury. Nie są jadowite - oplatają i duszą swe ofiary. Ich skóra pokryta jest substancją zwaną guaniną. Jej maleńkie kryształki rozszczepiają promienie światła, sprawiając, że wąż ma piękny, fioletowy kolor przypominający ametyst i stąd nazwa gatunku. Droga do doliny jest długa i mozolna. Nad góry nadciąga potężna burza. Obfite opady sprawią, że dolina stanie się niedostępna. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Aby zdobyć wymarzone zdjęcia, Austin Steven musi dotrzeć do doliny przed burzą. A co ważniejsze opuścić ją, nim zacznie padać. Zdarzało się bowiem, że śmiałkowie tonęli tam podczas gwałtownych opadów. Czy fotograf zdąży odnaleźć pytona ametystowego, uwiecznić go i bezpiecznie opuścić dolinę węży?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×