Australia. Podniebne safari

Sky Safari: Australia, USA 2015

Zapierający dech w piersiach zapis wyjątkowej podróży po Australii - lądzie pełnym dziwnych stworzeń, niespotykanych nigdzie indziej. Filmowcy przedstawiają wiele aspektów tego pięknego kraju.

 • Czas trwania: 44 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: James Manfull

Australia. Podniebne safari w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 11.08.2019 10:50

  TVP 2

 • Piątek 10.05.2019 12:55

  TVP 1

 • Poniedziałek 22.04.2019 06:05

  FOKUS TV

 • Niedziela 21.04.2019 10:15

  FOKUS TV

Twórcy

 • James Manfull Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Zapis wyjątkowej podróży po Australii - lądzie pełnym dziwnych stworzeń, niespotykanych nigdzie indziej. Z podniebnej perspektywy można podziwiać potęgę sił natury, które ukształtowały górę Uluru, Wielką Rafę Koralową i jezioro Eyre. Filmowcy nie pokazują jedynie piękna krajobrazów i bujnej australijskiej przyrody. Starają się też przedstawić wpływ topografii, klimatu i położenia prezentowanych miejsc na występujące na tych terenach rośliny i zwierzęta.

Film dokumentalny o kontynencie, który odłączył się od innych lądów miliony lat temu i stał się odrębnym światem. To Australia. Kraina osobliwego piękna. Alternatywna rzeczywistość naszej planety, powstała wskutek odrębnej drogi ewolucji. Wśród wyjątkowych krajobrazów tworzą się fascynujące formy. Miejscowe zwierzęta wymykają się naszym wyobrażeniom o normalności. Wznosząc się ponad kontynent australijski, możemy ujrzeć całość naturalnej układanki; krainę, w której ukształtowało się niezwykłe życie. Mamy niezwykłą możliwość podróżowania po Australii, unosząc się w powietrzu, na niewielkiej wysokości nad powierzchnią ziemi. Pozwala nam to dokładnie prześledzić niezwykły i różnorodny krajobraz tego kontynentu, na którego ukształtowanie miały wpływ potężne siły przyrody. Każdy odwiedzony przez nas zakątek, stanowi odmienne geograficznie i topograficznie miejsce, pod względem rodzaju terenu i zamieszkujących go dziwnych i niepowtarzalnych stworzeń. To rodzaj podniebnego safari. Naszą podróż rozpoczynamy w mistycznym sercu kontynentu. Formacja skalna Uluru przypomina górę lodową wznoszącą się nad powierzchnią pustego morza. Monolit sięga pięć i pół kilometra w głąb ziemi. To pozostałość po milionach lat powolnej erozji. Skała Uluru jest nie tylko symbolem, ale i ucieleśnieniem całego kontynentu. Równie jak ona suchego, ogromnego i odosobnionego. Od ponad trzydziestu milionów lat Australia rozwija się z dala od innych kontynentów, podążając własnym szlakiem. Ponad jedną trzecią powierzchni kontynentu, dwa i pół miliona kilometrów kwadratowych, zajmują pustynie. Odizolowanie wyspy, które niegdyś zapewniało bezpieczeństwo jej mieszkańcom, dziś naraża ich na skutki nagle zachodzących tu zmian. Podobnie jest z całym kontynentem australijskim. Od pustyń w sercu kraju po zielone wybrzeża i znajdującą się za nimi wielką rafę. W tych wrażliwych królestwach natury możemy uchwycić odległą przeszłość i zbadać procesy ewolucyjne niezachodzące nigdzie indziej na świecie. Poznajemy jedyną w swoim rodzaju krainę, której przyroda balansuje na krawędzi czasu i przestrzeni.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×