Azbestowe zagrożenie

Asbest - Ein Schadstoff kehrt zurück, Niemcy 2011

Każdego roku na świecie umiera ponad sto tysięcy ludzi wskutek zatrucia azbestem. Autorka prowadziła śledztwo, mające ujawnić działanie „azbestowej siatki”.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Inge Alteimer

Azbestowe zagrożenie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Inge Alteimer Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Każdego roku na świecie umiera ponad sto tysięcy ludzi wskutek zatrucia azbestem. Zakazany w całej Unii Europejskiej i wielu innych krajach włóknisty minerał powraca tymczasem do użytku. I to najzupełniej legalnie. Reżyserka Inge Altemeier prowadziła śledztwo, mające ujawnić działanie „azbestowej siatki”. W jego trakcie uległa zatruciu, była śledzona i zastraszana, a mimo to dopięła swego, ukazując światu m.in. pierwsze zdjęcia z chińskich kopalń azbestu.

Każdego roku na świecie umiera ponad sto tysięcy ludzi wskutek zatrucia azbestem. Zakazany w całej Unii Europejskiej i wielu innych krajach włóknisty minerał powraca tymczasem do użytku. I to najzupełniej legalnie. Podczas gdy kraje zachodu wydają miliardy euro na pozbycie się resztek azbestu, wciąż legalny jest import i handel chryzotylem, czyli azbestem białym, znajdującym zastosowanie w przemyśle. Także na naszym rynku znaleźć można termosy i uszczelki, produkowane przy jego użyciu w Chinach. Z braku kontroli trudno nawet oszacować, ile takich towarów trafia do Europy. Jedno jest pewne - azbest jest śmiertelnie niebezpieczny, a kontakt z nim powoduje pylicę i raka. Mamy więc do czynienia z tykającą bombą zegarową, której rozbrojenia nie podejmuje się nikt. Reżyserka Inge Altemeier prowadziła śledztwo, mające ujawnić działanie „azbestowej siatki”. W jego trakcie uległa zatruciu, była śledzona i zastraszana, a mimo to dopięła swego, ukazując światu m.in. pierwsze zdjęcia z chińskich kopalń azbestu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×