Babilon V: Zjazd

Babylon 5: The Gathering, USA/Kanada 1993

XXIII w., stacja kosmiczna. Babilon 5 jest wykorzystywana jako centrum handlu i dyplomacji zarówno przez planety nastawione przyjaźnie, jak i te, które traktują obcych z wrogością.

  • Czas trwania: 115 minut, Gatunek: Film SF
  • Reżyseria: Richard Compton

Babilon V: Zjazd w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 18.12.2011 09:10

    AXN

Twórcy

  • J. Michael Straczynski Scenariusz
  • Richard Compton Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

XXIII w., stacja kosmiczna. Babilon 5 jest wykorzystywana jako centrum handlu i dyplomacji zarówno przez planety nastawione przyjaźnie, jak i te, które traktują obcych z wrogością. Załoga stacji musi zająć się próbą otrucia vorlańskiego ambasadora, Kosha Naraneka, za którą zostaje postawiony do odpowiedzialności komandor B5, Jeffrey Sinclair. Sprawy komplikuje fakt, że Vorlanie nie zezwalają na leczenie ambasadora.

Dwuczęściowy odcinek pilotowy serialu Babilon 5 rozgrywa się w XXIII wieku na stacji kosmicznej przebywającej na neutralnym terytorium. Babilon 5 jest wykorzystywana jako centrum handlu i dyplomacji dla szerokiej rzeszy planet, zarówno tych nastawionych przyjacielsko, jak i tych, które są nastawione wrogo do obcych. Gdy stacja w końcu staje się w pełni funkcjonalna, załoga musi zająć się próbą otrucia vorlańskiego ambasadora, Kosha Naraneka, za którą zostaje postawiony do odpowiedzialności komandor B5, Jeffrey Sinclair. Sprawy jeszcze bardziej komplikuje fakt, że Vorlanie nie zezwalają na leczenie ich ambasadora.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.3 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×