Bagna są dobre!

Bagna są dobre!, Polska 2017

Bagna - niezwykle cenne przyrodniczo, obfitujące w rzadkie gatunki roślin i zwierząt, zatrzymujące wodę, stabilizujące klimat - giną na naszych oczach.

  • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Bagna są dobre! w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jacek Karczewski Scenariusz
  • Michał Ogrodowczyk Scenariusz
  • Tomasz Ogrodowczyk Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Bagna - niezwykle cenne przyrodniczo, obfitujące w rzadkie gatunki roślin i zwierząt, zatrzymujące wodę, stabilizujące klimat - giną na naszych oczach. Na Polderze Północnym Parku Narodowego "Ujście Warty" rozciągały się kiedyś jedne z najbardziej niedostępnych i dzikich bagien Europy. Teren zmeliorowano ponad 3 wieki temu. Teraz blisko 5 tys. hektarów łąk przywracanych jest środowisku i ludziom w ramach projektu "Bagna są dobre!".

Opis Bagna - niezwykle cenne przyrodniczo, obfitujące w rzadkie gatunki roślin i zwierząt, zatrzymujące wodę, stabilizujące klimat - giną na naszych oczach. Jesteśmy na Polderze Północnym Parku Narodowego "Ujście Warty". Kiedyś rozciągały się tu jedne z najbardziej niedostępnych i dzikich bagien Europy. Teren zmeliorowano ponad 3 wieki temu. Teraz blisko 5 tys. hektarów łąk przywracanych jest środowisku i ludziom w ramach projektu Bagna są dobre! Dokument w reżyserii Tomasza i Michała Ogrodowczyków z Leśnego Studia Filmowego ORWLP w Bedoniu otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu edukacyjnego XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

Komentarze

Skomentuj
  • Marian Kryszczuk (gość)

    Gdybyśmy przywrócili chociaż 30 % powierzchni bagien, jakie istniały jeszcze w 1960 roku, nie cierpielibyśmy dziś prawie co roku od suszy! Czy którejś z osób odpowiedzialnych za gospodarkę wodną przyjdzie to wreszcie do głowy?!

    24.06.2018 09:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×