Ballada o królowej Elżbiecie

Ballad for a Queen, Francja 2011

Film przedstawia portret Elżbiety II. O relacjach z królową i opiniach na jej temat mówią znane postaci świata polityki i kultury, m.in. Paul McCartney, Keith Richards, Helen Mirren i Tony Blair.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Don Kent

Ballada o królowej Elżbiecie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Don Kent Reżyseria
  • Don Kent Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

2 czerwca 1953 r. odbyła się koronacja królowej Elżbiety II. W ciągu dziesięcioleci, mimo trwania monarchii, Wielka Brytania przeszła ogromną ewolucję. Dokument jest spojrzeniem na brytyjskie społeczeństwo, jak również intymnym portretem Elżbiety II - symbolu współczesnej królowej. Autorzy prezentują niepublikowane materiały z życia rodziny królewskiej. O relacjach z królową i opiniach na jej temat mówią znane postaci świata polityki i kultury, m.in. Paul McCartney, Keith Richards, Salman Rushdie, Helen Mirren i Tony Blair.

2 czerwca 1953 roku odbyła się koronacja królowej Anglii, Elżbiety II. Dłużej od niej zasiadała na tronie tylko jej legendarna poprzedniczka, królowa Wiktoria. W chwili obejmowania tronu ta młoda dziewczyna rządziła prawie połową świata! W ciągu tych dziesięcioleci, mimo trwania monarchii, Wielka Brytania przeszła ogromną ewolucję. Film, dość obrazoburczy dla monarchii, jest zarazem spojrzeniem za brytyjskie społeczeństwo, jak również intymnym portretem Elżbiety II - ikony współczesnej królowej nie tylko dla Anglików. Ogromnym atutem filmu jest użycie nigdy dotąd niepublikowanych materiałów archiwalnych z życia królewskiej rodziny. O swoich relacjach z królową i opiniach na jej temat mówią najbardziej znane angielskie postaci świata polityki i kultury, m. in. muzycy Paul McCartney i Keith Richards, pisarz Salman Rushdie, aktorka Helen Mirren oraz politycy, w tym Tony Blair.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×