Bardzo małe zwierzątka

Super Small Animals, Wielka Brytania 2017

Dokument o życiu i zwyczajach niezwykłych miniaturowych zwierząt. Pokazane zostaną m.in. miniaturowy kameleon i malutki wąż. Wbrew pozorom maleńkie zwierzątka nie muszą być słabe.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Kristine Davidson

Bardzo małe zwierzątka w telewizji

ZwińRozwiń
 • HIT Dnia

  Poniedziałek 30.03.2020 12:55

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Niedziela 29.03.2020 13:20

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Niedziela 18.08.2019 10:55

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Poniedziałek 18.03.2019 12:55

  TVP 1

 • HIT Dnia

  Niedziela 17.03.2019 13:15

  TVP 1

Multimedia

Twórcy

 • Kristine Davidson Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument pokazujący życie i zwyczaje niezwykłych miniaturowych zwierząt. Dzięki wyjątkowym metodom filmowania zaprezentowane zostaną m.in. kameleon wielkości paznokcia, małpka rozmiaru myszy, malutkie lemury i najmniejszy wąż na świecie. Wbrew pozorom maleńkie zwierzątka nie muszą być słabe. Badania pokazują, że gatunki te są bardzo dobrze przygotowane do sprostania wyzwaniom związanym z życiem w świecie, w którym niemal wszystko jest od nich o wiele większe.

Dokument BBC pokazujący życie i zwyczaje niezwykłych, miniaturowych zwierząt. Dzięki wyjątkowym metodom filmowaniapoznamy m.in. kameleona wielkości paznokcia, małpkę rozmiaru myszy, malutkie lemury czy najmniejszego węża na świecie. Przyroda jest pełna fantastycznych malutkich zwierzątek. Niektóre rozpoznajemy, bo miliony nas oglądają je on - line. Niektóresą rzadkie i niezwykłe. Inne wyglądają jak duże zwierzęta, które skurczyły się w praniu. Mimo pozorów, te zwierzątka wcale nie są słabeuszami. De facto najnowsze badania wykazują, że ci mali superbohaterowie są świetnie przygotowani do wyzwań wielkiego świata na swój sposób. Dzięki ekspertom poznamy sekrety malutkich supergwiazd. Odkryjemy korzyści z bycia małym, wyzwania stojące przed tymi stworzonkami i zmyślny sposób, w jaki je pokonują. Zobaczymy też, jak zwierzątka walczą z dużo większymi przeciwnikami, a ich mały rozmiar jest zaletą. Wyspa Madagaskar jest domem dla przeszło stu gatunków lemurów. Są naczelnymi jak my i występują w różnych kształtach, barwach i rozmiarach. Kolibry to najmniejsze ptaki na naszej Planecie. Bycie niezauważonym to kolejna korzyść i czasem zwierzątka maksymalnie to wykorzystują. Małe, mimo że wyglądają delikatnie, pod wieloma względami są silniejsze od największych zwierząt na naszej planecie.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×