Basquiat

Basquiat, USA 1996

Opowieść o życiu Jean-Michela Basquiata, który pragnie zostać wielkim i znanym artystą. Sukces sprawia, że sięga po narkotyki, co prowadzi ostatecznie do jego tragicznej śmierci.

  • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film biograficzny
  • Reżyseria: Julian Schnabel

Basquiat w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Julian Schnabel Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dramat biograficzny, opowiadający o życiu kultowego, czarnoskórego malarza mieszkającego w Nowym Jorku, który zdobył rozgłos dzięki sztuce graffiti i malowaniu pocztówek. Inspiracją dla tego niezwykłego artysty było miasto, w którym żył. Ogromny wpływ na jego sztukę wywarła także muzyka i utwory wielkich twórców rocka i jazzu, takich jak Jimi Hendrix czy Charlie Parker. Artysta zmarł w wieku 27 lat. Umarł bogaty i sławny, ale nieszczęśliwy - skłócony z samym sobą.

Dramat biograficzny, opowiadający o życiu kultowego, czarnoskórego malarza mieszkającego w Nowym Jorku, który zdobył rozgłos dzięki sztuce graffiti i malowaniu pocztówek. Inspiracją dla tego niezwykłego artysty było miasto w którym żył. Ogromny wpływ na jego sztukę wywarła także muzyka i utwory wielkich twórców rocka i jazzu takich jak Jimi Hendrix czy Charlie Parker. Artysta zmarł w wieku 27 lat. Umarł bogaty i sławny, ale nieszczęśliwy - skłócony z samym sobą.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.6 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×