Bestie i wiedźmy

Des bêtes et des sorcières, Francja/Luksemburg 2019

Dzięki zestawieniu animacji z realnymi ujęciami dzikiej przyrody, dokument przedstawia w nowy sposób zamieszkujące lasy gatunki zwierząt, które zostały okryte złą sławą przez baśnie i legendy.

  • Czas trwania: 43 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Dominique Hennequin

Bestie i wiedźmy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Dominique Hennequin Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Wyobraźnię dziecka rozwijają bajki, czytane do poduszki przez rodziców. Czarne charaktery pojawiające się w opowiadaniach kształtują wyobrażenia o świecie na późniejsze lata. Dokument analizuje wpływ baśni i bajek na psychikę dziecka oraz na człowieka w dorosłym życiu. Dzięki zestawieniu animacji - przygotowanej przez Johna Howe'a, dyrektora artystycznego "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" - z realnymi ujęciami dzikiej przyrody, dokument przedstawia w nowy sposób zamieszkujące lasy gatunki, które zostały okryte złą sławą przez baśnie i legendy.

Kiedy byliśmy mali, nasza wyobraźnia rozwijała się dzięki bajkom czytanym do poduszki przez naszych rodziców. Złe postaci pojawiające się w opowiadaniach kształtowały nasze strachy i obawy przez późniejsze lata. Dokument analizuje wpływ jaki na naszą wyobraźnię mają baśnie i dziecięce bajki. Przez setki lat ludzką wyobraźnię kształtowały baśnie i legendy. Od dzieciństwa słuchaliśmy opowiadań o leśnych stworach, ropuchach oraz wiedźmach. Chyba każdego z nas chociaż raz przeszedł dreszcz na dźwięk nocnego pohukiwania sowy, trzepotu skrzydeł nietoperzy, czy tajemniczy syk przyczajonego w zaroślach węża. Zwierzęta, szczególnie te zamieszkujące rozległe lasy i mokradła, stały się ofiarami naszych lęków. W dokumencie rzucamy wyzwanie tym strachom. Dzięki zmieszaniu animacji (autorstwa Johna Howe'a, dyrektora artystycznego Władcy Pierścieni oraz Hobbita) z realnymi ujęciami dzikiej przyrody, dokument rzuci zupełnie nowe światło na leśne gatunki zwierząt, okryte złą sławą przez dziecięce baśnie i legendy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×